przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 24 stycznia 2013

Prezydent spotkał się z polskimi Tatarami

  |   Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami Spotkanie z polskimi Tatarami

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w czwartek z przedstawicielami społeczności muzułmańskiej wraz z muftim Tomaszem Miśkiewiczem z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP. Życzył, by wspólnota ta cieszyła się przyjaźnią i szacunkiem w Polsce.

- Jest mi bardzo miło, że możemy się spotkać przy okazji nowego roku z pełną świadomością, że spotykamy się także w dniu święta muzułmańskiego, święta związanego z narodzinami Proroka - powiedział prezydent.

Życzył społeczności tatarsko-muzułmańskiej, by cieszyła się przyjaźnią i szacunkiem w Polsce, która ma tradycję różnorodności religijnej i kulturalnej i chce być matką dla wszystkich, którzy tutaj żyją.

Prezydent podkreślił wkład polskich Tatarów w walkę o odzyskanie niepodległości, także w powstaniu styczniowym, którego 150. rocznica przypada w tym roku.

- Jako Tatarzy polscy doceniamy dorobek wszystkich kultur. I my jako mała kultura muzułmańska, mała kultura tatarska, także się do tego dorobku dołączamy - powiedział mufti Tomasz Miśkiewicz z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP. Przypomniał, że historia osadnictwa tatarskiego na dawnych ziemiach Rzeczypospolitej liczy 600 lat.

Podziękował prezydentowi za wpisanie na Listę Pomników Historii meczetów w Bohonikach i Kruszynianach.(PAP)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.