Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 14 lutego 2013

"Polska liczy na kolejne imprezy sportowe"

  |   Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z Szefem UEFA Michelem Platinim i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z Szefem UEFA Michelem Platinim i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z Szefem UEFA Michelem Platinim i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z Szefem UEFA Michelem Platinim i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z Szefem UEFA Michelem Platinim i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z Szefem UEFA Michelem Platinim i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z Szefem UEFA Michelem Platinim i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z Szefem UEFA Michelem Platinim i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem

Polsce Euro 2012 szalenie zasmakowało – powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z szefem UEFA Michelem Platinim, przywołując znane powiedzenie: „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Prezydent wyraził nadzieję, że Polska będzie gościła w przyszłości także inne wielkie wydarzenia sportowe.


W czwartkowym spotkaniu wzięli też udział Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Sławomir Rybicki, a także młodzi kibice i młodzi piłkarze z Domu Dziecka nr 2 w Warszawie oraz z Warszawskiego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny „Koło” .
 

- To miły, dobry czas. Czas podziękowań i czas satysfakcji z dobrze wykonanej pracy – powiedział Bronisław Komorowski. Dziękował prezydentowi UEFA za zaufanie i pomoc w uzyskaniu przez Polskę i Ukrainę swojej wielkiej szansy na zorganizowanie wielkiej imprezy piłkarskiej, jaką było Euro 2012.
 

Przyznał też, że pamięta swój niepokój związany z organizacją turnieju i czas, kiedy pokazywał postęp prac Michelowi Platiniemu. – Dziś jestem pewien, że z perspektywy sukcesu Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie widać, że te wszystkie inwestycje miały sens i prowadziły do zbudowania dobrego wizerunku Polski, jako kraju nowoczesnego – zaznaczył prezydent.
 

- W Polsce i na Ukrainie była fantastyczna impreza – ocenił Prezydent Union of European Football Associations (UEFA) Michel Platini.
 

- Chciałbym z tego miejsca podziękować całemu narodowi polskiemu. I to podziękowanie chciałem złożyć na ręce pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – powiedział Michel Platini. Dziękował też rządowi, ministrom sportu, organizatorom Euro 2012, PZPN, a przede wszystkim kibicom, dzięki którym ta impreza żyła przez te tygodnie.
 

Zbigniew Boniek wskazywał, że organizując Euro 2012 Polska zyskała wiele w oczach całej Europy, a także wielką akceptację UEFA.
 

Prezydent UEFA przekazał Bronisławowi Komorowskiemu replikę pucharu wręczanego mistrzom Europy. 

 

Prezydent Komorowski wspólnie z prezydentem UEFA oraz prezesem PZPN podpisali się na koszulce piłkarskiej reprezentacji Polski. Koszulka z autografami zostanie przekazana Stowarzyszeniu Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapiska i trafi na aukcję w celu zebrania środków na działalność statutową Stowarzyszenia.


Dawid Zapisek, chorujący na rdzeniowy zanik mięśni, był wielkim kibicem piłki nożnej. Podczas Euro 2012 spotkał się ze swoimi idolami, w tym Ikerem Casillasem, bramkarzem Realu Madryt. Z trybun gdańskiego stadionu oglądał wszystkie mecze mistrzów świata i Europy. Chłopiec po długiej chorobie zmarł pod koniec września ubiegłego roku. Bliscy Dawida powołali stowarzyszenie jego imienia. Stowarzyszenie ma pomagać fanom sportu, którzy zmagają się z chorobą i kalectwem. 

Poleć znajomemu