przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 15 lutego 2013

Prezydenci Polski, Ukrainy i Słowacji spotkają się w Wiśle

Rezydencja Prezydenta RP Zamek - Narodowy Zespół Zabytkowy w Wiśle

21 lutego w rezydencji w Wiśle spotkają się prezydenci Polski, Ukrainy i Słowacji - Bronisław Komorowski, Wiktor Janukowycz i Ivan Gaszparovicz. Poprzedzi je dwustronne spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy 20 lutego.


Głównymi tematami rozmów będą przygotowania do szczytu Ukraina-UE 25 lutego w Brukseli i gotowość Ukrainy do spełnienia warunków podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukraina-Unia podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie w listopadzie.

 

- Będziemy rozmawiać, przekonując ukraińskiego gościa do tego, aby wykonał cały szereg gestów potwierdzających wolę zbliżania Ukrainy do świata zachodniego i zwiększających szanse podpisania przez UE umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą, już na szczycie przywódców UE i Partnerstwa Wschodniego w listopadzie obecnego roku w Wilnie. Będziemy przekonywali nie tylko do gestów, ale też do rzeczywistego uruchomienia zapowiadanych reform w obszarze sprawiedliwości - mówił prezydent w piątek w "Sygnałach dnia".

 

O zadaniach wynikających z członkostwa obu krajów w UE, w tym m.in. o listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał z podczas swojej wizyty w Wilnie z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite. 

 

Na 25 lutego w Brukseli zaplanowano szczyt Ukraina-UE. UE gotowa jest podpisać z Kijowem umowę stowarzyszeniową na listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, jednak pod warunkiem wprowadzenia na Ukrainie zmian, które zbliżą ją do standardów unijnych. (inf. własna, PAP)
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.