Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 27 lutego 2013

Polska deklaruje eksperckie wsparcie dla Ukrainy

  |   Prezydent Bronisław Komorowski przyjął Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Leonida Kożarę Prezydent Bronisław Komorowski przyjął Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Leonida Kożarę Prezydent Bronisław Komorowski przyjął Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Leonida Kożarę Prezydent Bronisław Komorowski przyjął Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Leonida Kożarę Prezydent Bronisław Komorowski przyjął Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Leonida Kożarę

Prezydent Bronisław Komorowski  przyjął w środę w Pałacu Prezydenckim Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Leonida Kożarę. W rozmowie uczestniczyli też Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski i minister Jaromir Sokołowski.

 

Tematem rozmów były rezultaty szczytu UE-Ukraina w Brukseli, w tym perspektywy podpisania umowy stowarzyszeniowej w listopadzie podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, oraz spełnienie przez Ukrainę stawianych przez Unię warunków podpisania umowy. Prezydent zadeklarował gotowość polskiego eksperckiego wsparcia dla strony ukraińskiej w realizacji reform przybliżających ten kraj do UE.

 

Bronisław Komorowski wystosował już wcześniej pisma do premiera Donalda Tuska oraz marszałków Sejmu i Senatu o wsparcie dla zorganizowania skutecznej i przeprowadzonej na dużą skalę akcji udostępnienia wszystkich polskich doświadczeń i zasobów eksperckich na rzecz Ukrainy, aby pomóc jej w drodze do integracji.

 

Zobacz także: "Uchwała Rady Najwyższej Ukrainy to duży sukces" "Chcemy pomóc Ukrainie w integracji z Zachodem" W ubiegłym tygodniu (21 lutego)  w Wiśle prezydent Komorowski z prezydentami Słowacji Ivanem Gašparovičem i Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Polski prezydent deklarował pomoc Ukrainie w uzyskaniu finalnego, ważnego efektu, jakim byłoby podpisanie umów stowarzyszeniowych UE-Ukraina - na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, w listopadzie tego roku. 

 

Poleć znajomemu