Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 3 marca 2013

Para Prezydencka na jubileuszu Marty Lipińskiej

  |   Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym

Z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Marty Lipińskiej Para Prezydencka gościła w niedzielę w Teatrze Współczesnym na wieczorze poświęconym aktorce: "Wieczór Marty Lipińskiej - 50 lat w Teatrze Współczesnym".

 

Prezydentowi towarzyszył również Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak. W przerwie spektaklu Bronisław Komorowski wraz z Małżonką spotkali się obchodzącą jubileusz aktorką i innymi gośćmi wieczoru.

 

Prezydent życzył Marcie Lipińskiej satysfakcji z dotychczasowej drogi artystycznej, radości z tego, że jest osobą powszechnie szanowaną, lubianą i cenioną. - A także optymizmu, który zawsze słyszałem w jej głosie – było w nim trochę zalotności i bezradności i zawsze bardzo wiele ciepła - powiedział Bronisław Komorowski.

  

Marta Lipińska debiutowała na deskach Teatru Współczesnego w 1963 roku w roli Iriny w "Trzech siostrach" A. Czechowa w reżyserii Erwina Axera.

 

Poleć znajomemu