Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 20 marca 2013

W piątek spotkanie prezydentów Polski, Ukrainy i Węgier

Prezydenci Polski, Ukrainy i Węgier - Bronisław Komorowski, Wiktor Janukowycz i  János Áder spotkają się w piątek w Warszawie. W planach mają m.in. obejrzenie meczu Polska-Ukraina w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2014 roku.

 

- W trakcie wizyty przewidziane jest spotkanie trójstronne prezydentów Komorowskiego, Janukowycza i Adera, a także dwustronna rozmowa prezydentów Polski i Ukrainy - zapowiedział prezydencki minister Jaromir Sokołowski w rozmowie z PAP. Głównym tematem rozmów - zaznaczył minister Sokołowski - będą relacje ukraińsko-unijne w kontekście realizacji przez Ukrainę warunków podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w listopadzie w Wilnie.

 

W lutym w Wiśle Komorowski spotkał się z kolei z Janukowyczem i prezydentem Słowacji Ivanem Gašparovičem. Zobacz także: "Chcemy pomóc Ukrainie w integracji z Zachodem"

 

Temat Ukrainy i jej europejskiej perspektywy - mówił prezydencki minister - obok kwestii tarczy antyrakietowej i wiz dla Polaków był także tematem rozmowy prezydenta Komorowskiego z wiceprezydentem USA Joe Bidenem w poniedziałek w Rzymie.

 

Prezydenci Komorowski, Janukowycz i Áder obejrzą na Stadionie Narodowym w Warszawie mecz Polska-Ukraina w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2014 roku w Brazylii. (PAP)

 

Poleć znajomemu