Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 21 marca 2013

Prezydent dziękuje za pomoc dla uchodźców z Syrii

  |   Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii Spotkanie z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii


Para Prezydencka spotkała się w czwartek z uczestnikami akcji pomocy ofiarom wojny w Syrii. - Dyplomacja poprzez pomaganie innym to jedna z najpiękniejszych i najskuteczniejszych rzeczy, które dzisiaj możemy zrobić na rzecz Syrii – mówił w Belwederze prezydent Bronisław Komorowski.

W spotkaniu obok Pary Prezydenckiej i ministra Tomasza Siemoniaka uczestniczyli sygnatariusze apelu o pomoc dla ofiar wojny w Syrii, darczyńcy, pracownicy Polskiej Akcji Humanitarnej oraz członkowie klubu PAH SOS.

- Dziękuję sygnatariuszom, którzy podpisali list, dzięki czemu wierzę, że dotrze on do wielu ludzi i uświadomi, że Syria potrzebuje naszej pomocy – mówiła na spotkaniu Janina Ochojska. Prezes PAH podziękowała też wszystkim, którzy pomogli w organizacji wylotu samolotu z pomocą dla Syrii.

11 marca dzięki współpracy Polskiej Akcji Humanitarnej i Ministerstwa Obrony Narodowej, przy wsparciu Kancelarii Prezydenta RP br. dotarł do Turcji wojskowy samolot z ośmioma tonami artykułów pierwszej potrzeby zebranymi od darczyńców. Były to m.in. artykuły medyczne, koce, środki higieny osobistej i środki czystości. Artykuły trafiły już do najbardziej potrzebujących uchodźców, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i przebywają w północno-zachodniej Syrii.

- Polska solidarność to jest to, co powinno poruszać polskie serce i co powinno być taki prostym przesłaniem kierowanym do innych ludzi, innych społeczeństw, innych narodów, które tej solidarności oczekują – mówił prezydent Bronisław Komorowski. Podkreślił, że choć Polska solidarność miała swoją piękną przeszłość, to dzisiaj ma także piękną kontynuację. - To już dzisiaj nie jest walka o wolność. Dzisiaj jest to przede wszystkim pokazanie tego, że ludzie wolni, którzy żyją w Polsce, chcą być solidarni z tymi, którzy toczą walkę o swoją wolność i z tymi, którzy cierpią i znajdują się w ogromnej potrzebie – powiedział prezydent.

Bronisław Komorowski podziękował Janinie Ochojskiej i jej współpracownikom za to, że Polska Akcja Humanitarna konsekwentnie przez tyle lat wkłada wiele wysiłku, pomysłów, zaangażowania i serca w przekonywanie innych, że należy być solidarnym. - Chciałem serdecznie podziękować za to, że Polska Akcja Humanitarna jest ambasadorem polskiej solidarności na świecie – mówił.

- Dyplomacja poprzez pomaganie innym to jedna z najpiękniejszych i najskuteczniejszych rzeczy, które dzisiaj możemy zrobić na rzecz Syrii i innych społeczeństw znajdujących się w wielkiej potrzebie – przekonywał prezydent. Jak zauważył, ta forma dyplomacji jest najlepiej zrozumiała i najlepiej przyjmowana z punktu widzenia budowania naszej współodpowiedzialności za świat. - Budowania naszej zgody na czynienie rzeczy dobrych i naszej wspólnej niezgody na zło, które w świecie się dzieje – mówił Bronisław Komorowski.Prezydent podziękował także ministrowi Tomaszowi Siemoniakowi, Dowództwu Sił Powietrznych oraz wszystkim osobom, które wsparły inicjatywę pomocy dla Syrii.

Treść apelu o pomoc dla ofiar wojny w Syrii wraz z listą sygnatariuszy są dostępne na stronie: www.pah.org.pl/nasze-dzialania/19/4612/apel_o_pomoc_dla_ofiar_wojny_w_syrii
 

Poleć znajomemu