Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 22 marca 2013

Prezydenci wspólnie na meczu Polska-Ukraina

Rozmowy trójstronne Prezydentów RP, Węgier i Ukrainy   |   Rozmowy trójstronne Prezydentów RP, Węgier i Ukrainy Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie - prezydenci Polski, Ukrainy i Węgier Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie

Prezydenci Polski, Węgier i Ukrainy - Bronisław Komorowski, János Áder i Wiktor Janukowycz - wspólnie obejrzeli mecz Polska-Ukraina rozgrywany w piątek wieczorem na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej w 2014 roku w Brazylii. Mecz zakończył się zwycięstwem Ukrainy 3:1.

 

Wcześniej w Pałacu Prezydenckim prezydenci odbyli rozmowy trójstronne.

 

Jak podkreślił w rozmowie z PAP prezydencki minister Jaromir Sokołowski, głównym tematem piątkowej rozmowy trzech prezydentów była perspektywa podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej podczas zaplanowanego na listopad br. w Wilnie szczytu Partnerstwa Wschodniego.


Prezydenci dyskutowali także o stanie realizacji przez Ukrainę warunków, które umożliwią podpisanie tej umowy jeszcze w tym roku.
 

Prezydent Komorowski o sytuacji na Ukrainie w piątek przed południem rozmawiał także z prezydentem Węgier, który tego dnia rozpoczął dwudniową oficjalną wizytę w Polsce. Rozmowa dotyczyła m.in. problemów Ukrainy, jej relacji z UE i europejskich szans. Zobacz także: "Szczególne relacje polsko-węgierskie" "Chcemy pomóc Ukrainie w integracji z Zachodem" Komorowski i Kliczko: Umowa z UE priorytetem dla Ukrainy

 

Temat Ukrainy i jej europejskiej perspektywy był także przedmiotem rozmowy w Rzymie Komorowskiego z wiceprezydentem USA Joe Bidenem, a w połowie marca - z liderem opozycyjnej ukraińskiej partii UDAR, znanym bokserem Witalijem Kliczką.

 

Z kolei w lutym w Wiśle Bronisława Komorowski spotkał się z prezydentem Janukowyczem i prezydentem Słowacji Ivanem Gašparovičem. Prezydent Polski mówił wówczas: Chcemy pomóc Ukrainie w uzyskaniu ważnego efektu, jakim byłoby podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE w listopadzie w Wilnie.

 

O sytuacji na Ukrainie polski prezydent będzie także rozmawiał w poniedziałek z przebywającym tego dnia w Warszawie przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Wołodymyrem Rybakiem. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu