Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 27 marca 2013

Wielkanocne życzenia dla żołnierzy

  |   Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej Wielkanocne spotkanie w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie-Wesołej

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził w środę 1. Warszawską Brygadę Pancerną, gdzie złożył świąteczne życzenia żołnierzom w kraju i - za pośrednictwem telemostu - w Afganistanie.

 

- Chcę życzyć jak najwięcej radości, chcę życzyć jak najwięcej szczęścia. Tego szczęścia żołnierskiego ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy, którzy pełnią trudną i ryzykowną służbę w Afganistanie. Chcę życzyć szczęścia żołnierskiego wszystkim, którzy tutaj w Polsce pełnią ważną dla bezpieczeństwa ojczyzny służbę - powiedział prezydent.

 

Złożył też życzenia rodzinom żołnierzy. - Chcę życzyć szczęścia żołnierskiego także przeżywanego przez te wszystkie rodziny, które dzisiaj czekają na powrót swoich córek, powrót swoich synów, mężów czy żon i których zabraknie dzisiaj przy świątecznym stole - dodał.

 

Zwrócił się do bliskich żołnierzy, którzy zginęli na misji. - Chcę życzyć w sposób szczególny zdolności do odnalezienia tego, co piękne i dobre w pięknej tradycji i w pięknych wartościach stojących za świętami wielkanocnymi, w tych wszystkich rodzinach, które do dzisiaj czują wielki ból z powodu straty. Przygarniam do serca, otaczam najserdeczniejszymi myślami te kilkadziesiąt rodzin polskich żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie - podkreślił prezydent.

 

Podkreślił, że Wielkanoc to święta radości, optymizmu i nadziei. - Życzę przeżycia świąt wielkanocnych tak, byśmy nie tylko składając sobie życzenia, starali się być lepsi, ale wyposażyli siebie w zdolność dobrego myślenia o innych także na długo, długo po świętach - dodał Bronisław Komorowski.

 

 

Przekazał życzenia żołnierzom w Afganistanie, w ich imieniu wystąpił dowódca 12. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego gen. bryg. Andrzej Tuz.

 

Prezydentowi towarzyszyli m.in. minister obrony Tomasz Siemoniak, szef Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Cieniuch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej, dowódcy rodzajów sił zbrojnych i naczelni kapelani trzech wyznań.

 

1. Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki wchodzi w skład 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Żołnierze warszawskiej brygady stanowili główny komponent siódmej zmiany kontyngentu w Afganistanie. Od 11 marca br. jednostką dowodzi pułkownik Stanisław Czosnek. (PAP)

 

Poleć znajomemu