Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 30 marca 2013

Świąteczne spotkanie w Fundacji "Sto pociech"

  |   Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech" Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech" Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech" Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech" Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech" Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech" Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech" Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech" Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech" Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech" Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech" Para Prezydencka w Fundacji "Sto pociech"

Para Prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy wraz z wnuczkiem Stasiem wspólnie z podopiecznymi Fundacji "Sto Pociech", działającej na rzecz rodzin z małymi dziećmi, ozdabiali w Wielką Sobotę jajka wielkanocne. Następnie uczestniczyli w poświęceniu pokarmów.

 

Para Prezydencka uczestniczyła w świątecznym spotkaniu rodzin w siedzibie fundacji na warszawskim Nowym Mieście. Podczas tego spotkania rodzice z dziećmi wykonywali ozdoby wielkanocne, m.in. zdobili jajka, robili kwiatki z łyka i kolorowej rafii.

 

Anna Komorowska pomagała Stasiowi ozdobić jajko kolorowymi guzikami i piórkami, wspólnie zrobili też z tektury, włóczki i dwóch spinaczy do bielizny małego baranka. Bronisław Komorowski pomagał zaś jednemu z chłopców za pomocą stempli z ziemniaków napisać na papierowej chorągiewce Alleluja.

 

Następnie ozdobione przez siebie jajka dzieci włożyły do przygotowanych wcześniej koszyczków ze święconką. Poświęcenia pokarmów dokonał dominikanin ojciec Mirosław Pilśniak, prezes Fundacji "Sto Pociech". Zwracając się do Pary Prezydenckiej i wszystkich zgromadzonych, złożył życzenia wielkanocne wszystkim polskim rodzinom.

 

Bronisław Komorowski podziękował fundacji za możliwość uczestniczenia w świątecznym spotkaniu rodzin i wspólne wykonywanie ozdób. - To dobry przykład na to, że można dbać o dobre, twórcze podtrzymywanie obyczajów, za którymi stoją głębokie treści tak ważne dla nas wszystkich - powiedział prezydent.

 

Żegnając się po kolei z wszystkimi rodzinami, życzył im radosnych i pogodnych świąt, a dzieciom dodatkowo śmigusa-dyngusa na śnieżki. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu