Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 4 kwietnia 2013

"To jest film o tej mrocznej stronie życia"

  |   Prezydent na premierze filmu "Układ zamknięty" Prezydent na premierze filmu "Układ zamknięty" Prezydent na premierze filmu "Układ zamknięty" Prezydent na premierze filmu "Układ zamknięty" Prezydent na premierze filmu "Układ zamknięty" Prezydent na premierze filmu "Układ zamknięty" Prezydent na premierze filmu "Układ zamknięty"

Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w czwartek w uroczystej premierze filmu "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego. 

 

- Odnoszę wrażenie, że jest to film bardzo mocny i swoją istotną rolę odegra, jeśli chodzi o wywołanie refleksji u wszystkich ludzi, a szczególnie u tych ludzi, którzy mają albo miewają od czasu do czasu władzę nad innymi i mają pewną przewagę - powiedział dziennikarzom prezydent zaraz po premierowym pokazie filmu.

 

- To jest film, który powinni obejrzeć wszyscy, którzy kiedykolwiek mogą decydować o cudzym życiu. W moim przekonaniu powinni obejrzeć go ci, którzy bardzo łatwo ferują wyroki. Niekoniecznie w sądzie, ale także na łamach prasy, w codziennych relacjach z innymi ludźmi - ocenił Bronisław Komorowski

 

Jak podkreślił prezydent, ten film powinni obejrzeć ludzie, którzy są zwolennikami prostej tezy, że w zasadzie na każdego coś się znajdzie i każdego można o coś łatwo oskarżyć nie ponosząc za to odpowiedzialności. - To jest film o tej mrocznej stronie życia, która pewnie drzemie w każdym człowieku. Tak jak u najgorszych ludzi drzemie zawsze coś z dobra - mówił.

 

Prezydent docenił także rolę Janusza Gajosa, który wcielił się w głównego bohatera "Układu zamkniętego". - Warta jest podkreślenia niezwykle trudna do odegrania rola pana Gajosa, który według mnie, zagrał tę trudną rolę mrocznego człowieka pokazując, że nie wszystko do końca jest jednoznaczne i że warto się zastanawiać, a nawet z trudem, ale jednak szukać tego elementu, choć odrobiny, choć iskierki, czegoś lepszego w zachowaniach ludzkich - zaznaczył. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu