Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 17 kwietnia 2013

„Dzień przedsiębiorczości” w Kancelarii Prezydenta

  |   Prezydent spotkał się z licealistami – uczestnikami X edycji ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Dzień przedsiębiorczości” Prezydent spotkał się z licealistami – uczestnikami X edycji ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Dzień przedsiębiorczości” Prezydent spotkał się z licealistami – uczestnikami X edycji ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Dzień przedsiębiorczości” Prezydent spotkał się z licealistami – uczestnikami X edycji ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Dzień przedsiębiorczości” Prezydent spotkał się z licealistami – uczestnikami X edycji ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Dzień przedsiębiorczości”

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w środę z odbywającymi praktyki w Kancelarii Prezydenta RP licealistami – uczestnikami X edycji ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Dzień przedsiębiorczości”.
 

Organizatorem akcji jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a sam „Dzień przedsiębiorczości” objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.


W trakcie praktyk, uczniowie z Giżycka, Płocka, Szubina i Świnoujścia mieli okazję zapoznać się z działalnością i strukturą Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,  a w szczególności z zadaniami realizowanymi przez Biuro Kadr i Odznaczeń. Licealiści zwiedzili również Pałac Prezydencki.


"Dzień przedsiębiorczości" to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany za pośrednictwem Internetu, którego celem jest sprzyjanie w podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

  

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:
 

• odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
• zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
• pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
• doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
• zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.
 

Podsumowaniem „Dnia przedsiębiorczości” jest Gala Przedsiębiorczości. W trakcie Gali wręczane są statuetki i nagrody dla najaktywniejszych szkół i firm biorących udział w „Dniu przedsiębiorczości”.

Poleć znajomemu