Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 24 kwietnia 2013

Prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów

  |   Prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów Prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów Prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów Prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów Prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów Prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów Prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów

Na wniosek Prezesa Rady Ministrów, Prezydent RP powołał Włodzimierza Karpińskiego na ministra Skarbu Państwa. Wcześniej prezydent odwołał z tej funkcji Mikołaja Budzanowskiego.

 

Bronisław Komorowski podziękował Mikołajowi Budzanowskiemu za "jego dokonania w niełatwej służbie" oraz "w niełatwym obszarze odpowiedzialności za państwo", jakim - zdaniem prezydenta - zawsze było Ministerstwo Skarbu Państwa.


- Chciałbym serdecznie podziękować za te sukcesy, które są pana udziałem i udziałem Polski, udziałem całego rządu. Mam na myśli zarówno skuteczne, niedawne, negocjacje dotyczące obniżenia ceny gazu rosyjskiego, kupowanego przez Polskę. Niesłychanie ważne z każdego punktu widzenia - czysto ekonomicznego, jak i politycznego - podkreślił prezydent.


Bronisław Komorowski podziękował też byłemu ministrowi za jego zaangażowanie, trwające od czasów, kiedy pełnił funkcję wiceministra skarbu, w budowę gazoportu w Świnoujściu. Zaznaczył, że ta inwestycja ma istotne znaczenie z punktu widzenia gospodarczego i politycznego; związana jest też z bezpieczeństwem energetycznym naszego kraju.


Prezydent dziękował również za "wielki wysiłek" włożony w konsolidację polskiej chemii.

 

- Chcę pogratulować panu ministrowi Karpińskiemu objęcia tej niełatwej funkcji w tak niełatwym okresie - powiedział Bronisław Komorowski. Prezydent wyraził nadzieję, że "głęboka przyzwoitość i głęboka fachowość" nowego ministra będą skuteczną ochroną przed wszelkiego typu trudnościami, jakie staną się udziałem Ministra Skarbu Państwa.


W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, Szef BBN Stanisław Koziej, ministrowie w KPRP oraz Doradcy Prezydenta RP, Prezes Rady Ministrów Donald Tusk i ministrowie rządu. ( PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu