Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 14 maja 2013

Nagrody dla samorządów przyjaznych rodzinom

Para Prezydencka ogłosi w środę Laureatów Konkursu „Dobry Klimat dla Rodziny”. Nagrody otrzymają samorządy, które tworzą najlepsze warunki dla dobrego funkcjonowania rodzin oraz dbają, aby młodzi Polacy mogli realizować swoje rodzicielskie marzenia i aspiracje.

 

Konkurs jest elementem szerokiego programu zaangażowania Prezydenta RP w obszarze polityki rodzinnej, która stanowi jeden z priorytetów prezydentury Bronisława Komorowskiego.


15 maja przypada Międzynarodowy Dzień Rodzin.
 

Do udziału w Konkursie „Dobry Klimat dla Rodziny” Para Prezydencka zaprosiła gminy i powiaty z całej Polski, bo to właśnie lokalne rozwiązania są konkretną odpowiedzią na aktualne potrzeby rodzin i odgrywają kluczową rolę w tworzeniu dla nich przyjaznego otoczenia.
 

Do Konkursu wpłynęło blisko 250 wniosków w trzech kategoriach: inicjatywy międzypokoleniowe, opieka i edukacja najmłodszych dzieci oraz kategorii otwartej.
 

W grudniu Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Ireny Wóycickiej, wyłoniła 15 Nominowanych do Nagrody Pary Prezydenckiej. Lista Nominowanych <<<
 

- Tworzenie konkretnych rozwiązań wspierających rodziny jest dziś priorytetowym wyzwaniem dla Polski. Ważnym dla kraju i ważnym dla każdego z nas. To właśnie od nas samych zależy, na ile ten klimat przyjmie się i przemieni w trwałe obyczaje.  Szczęśliwa rodzina jest ogromnie ważna dla zdrowej demokracji. Dlatego planujemy kolejne edycje konkursu „Dobry Klimat dla Rodziny”- napisał Prezydent RP wraz z Małżonką w liście do Laureatów i Nominowanych.

 

- Bardzo nam zależy na dobrym, szczęśliwym dzieciństwie młodych Polaków, na tworzeniu warunków dla odpowiedzialnego i radosnego rodzicielstwa - podkreślają Anna i Bronisław Komorowscy.
 

Konkurs „Dobry Klimat dla Rodziny”, który jest inicjatywą Pary Prezydenckiej, ma na celu promowanie najlepszych praktyk wspierających rodziny, aby mogły stać się wzorcem i inspiracją dla innych samorządów.
 

Więcej o Konkursie „Dobry Klimat dla Rodziny” <<<<

Poleć znajomemu