Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 1 czerwca 2013

Dzień Dziecka przed Pałacem Prezydenckim

  |   Obchody Dnia Dziecka na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Dziecka na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Dziecka na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Dziecka na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Dziecka na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Dziecka na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Dziecka na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Dziecka na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Dziecka na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Dziecka na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Obchody Dnia Dziecka na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Wywiad Pary Prezydenckiej dla "Dzień dobry TVN"

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką zainaugurował w sobotę rano na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego obchody Dnia Dziecka pod hasłem „Kto Ty jesteś?”. - Dzieciom życzymy dziś wszystkiego najlepszego! Dziękujemy Wam za chęć świętowania z nami Dnia Dziecka tuż przed Świętem Wolności 4 czerwca – powiedział prezydent.

 

- Serdecznie dziękujemy, że możemy razem cieszyć się Dniem Dziecka, który jest fragmentem naszego życia, w którym mieści się także marzenie o tym, by dzieci wychowywały się i rosły szczęśliwie i by Polska miała z nich jak największą pociechę, teraz kiedy się do nich uśmiechamy i wtedy kiedy będziemy myśleli o nich, że są dorosłymi, odpowiedzialnymi obywatelami - mówił prezydent na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

 

Jak zwrócił uwagę, Dzień Dziecka świętowany jest tuż przed rocznicą 4 czerwca 1989 roku, częściowo wolnych wyborów do Sejmu i "wielkim świętem polskiej wolności, zwycięstwa mądrej wolności". - Jest jakiś ścisły związek między optymizmem, którego zawsze pełno w każdym dziecku a cieszeniem się z polskiej wolności wtedy (w 1989 roku) odzyskanej – podkreślił Bronisław Komorowski. Zobacz także: Prezydent zachęca do wspólnego świętowania

 

- Zachęcamy do spojrzenia na dzieci jako źródła radości i potwierdzenia, że potrafimy mądrze wykorzystywać polską wolność także dla najmniejszych - dodał prezydent.

 

W tym roku obchody Dnia Dziecka wpisują się w obchody Święta Wolności. Ich hasłem przewodnim jest patriotyzm pokazany w konkretnych, codziennych działaniach oraz stosunku do otaczającego nas świata, np. nauka, kasowanie biletów, głosowanie, pomaganie czy sprzątanie. Inspiracją jest książka Joanny Olech „Kto Ty jesteś?”. Zobacz także: Para Prezydencka zaprasza na Dzień Dziecka

 

- Bardzo się cieszymy, że gościmy i dzieci, i rodziców, i dziadków i te „części dziecięce” we wszystkich dorosłych – powiedziała Małżonka Prezydenta RP. Przed oficjalnym rozpoczęciem uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Para Prezydencka dzieliła się na antenie programu „Dzień dobry TVN” swoimi doświadczeniami z wychowywania dzieci.  

 

- Warunki materialne nie decydują o tym, czy dzieci są szczęśliwe. Ważne jest, żeby dzieci miały poczucie, że są kochane – podkreśliła Anna Komorowska.

 

- Nasz dom był pełen dzieci. Często trzeba było zajmować sie wszystkim na raz – wspominał Bronisław Komorowski.-  Ja czytałem dzieciom bajki, ale uczyłem je także sprzątać. Jak był bałagan, to wpadałem do pokoju z miotłą i zamiatałem porozrzucane zabawki - opowiadał prezydent.

 

Zdaniem Bronisława Komorowskiego dzieci patriotyzmu uczą się na przykładzie. - Własnym przykładem kształtuje się postawy własnych dzieci – zaznaczył. - Jako rodzic trzeba mówić dziecku: "Kto Ty jesteś? Polak mały", ale trzeba też to wypełniać swoim życiem – dodał prezydent. Podkreślił, że nie da się mówić o patriotyzmie bez odwołania do tradycji i historii.

 

- Trzeba wiedzieć skąd sie czerpie, jakie są oczekiwania na dziś i czemu ma to służyć w przyszłości – powiedziała Anna Komorowska.

 

Para Prezydencka podkreślała, że Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim stał się już tradycją. Bronisław Komorowski zaznaczył, że to dobra okazja do przypominania tego, że w każdym z nas drzemie potrzeba do powoływania nowego życia, a to ważna kwestia dziś w Polsce. (inf. własna, PAP)

 

 

Poleć znajomemu