Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 2 czerwca 2013

"Od nas zależy, czy wolność będzie dobrze spożytkowana"

Koncert   |   Koncert "Wolność Wyboru – Wybór Wolności" Koncert "Wolność Wyboru – Wybór Wolności" Koncert "Wolność Wyboru – Wybór Wolności" Koncert "Wolność Wyboru – Wybór Wolności" Koncert "Wolność Wyboru – Wybór Wolności" Koncert "Wolność Wyboru – Wybór Wolności"

Jesteśmy wolni i to od nas zależy, czy ta wolność będzie dobrze spożytkowana - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas koncertu "Wolność Wyboru – Wybór Wolności", który odbył się w niedzielę w stolicy z okazji zbliżającej się rocznicy wyborów 4 czerwca '89.

 

- Przed chwilą Tilt zagrał utwór „Jeszcze będzie przepięknie”. Jak wiemy, utwór ten powstał w czasach, kiedy nie było wolności; gdy rządził strach, a szpetota była powszechna. To było jeszcze przed odzyskaniem wolności 4 czerwca 1989 r. - zauważył prezydent, który razem z żoną Anną Komorowską wziął udział w koncercie "Wolność Wyboru – Wybór Wolności", zorganizowanym w ramach inicjatywy organizacji pozarządowych Razem89. Na koncercie zagrały Budka Suflera, Voo Voo, Audiofeels i Tilt.

 

- Dzisiaj wiemy, że jesteśmy wolni, i że to od nas zależy, od wolnych obywateli wolnego kraju, czy ta wolność będzie dobrze spożytkowana. Od nas zależy, czy wolność przyniesie piękno, dobro i radość. Jestem pewien, że to jest w zasięgu naszych możliwości - dodał prezydent.

 

W czasie wystąpienia prezydenta nad zebranymi na Placu Konstytucji warszawiakami przeleciały samoloty Iskra z Dęblina, zostawiając na niebie biało-czerwoną smugę.

 

 

Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami Bronisław Komorowski wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż "oprócz uroczystości o charakterze religijnym, głębokim, oprócz uroczystości o tradycyjnie patriotycznym wymiarze, jak odsłonięcie wystawy w Kordegardzie, są tego rodzaju wydarzenia świadczące o tym, że wolność może być źródłem radości, koloru i optymizmu".

 

Zobacz także: Otwarcie wystawy „Wspólnota zwycięstwa” Prezydent zachęca do wspólnego świętowania Iluminacja z okazji Święta Wolności W niedzielę przed południem z okazji Święta Wolności 4 czerwca Bronisław Komorowski otworzył w Galerii Kordegarda wystawę "Wspólnota zwycięstwa". Pomieszczenie galerii wystylizowano na lokal wyborczy z 1989 r. (PAP)

 

Poleć znajomemu