Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 4 czerwca 2013

Para Prezydencka na koncercie gospel

  |   Koncert zespołu Harfa z Kwidzyna w krużgankach Kościoła św. Marcina Koncert zespołu Harfa z Kwidzyna w krużgankach Kościoła św. Marcina Koncert zespołu Harfa z Kwidzyna w krużgankach Kościoła św. Marcina Koncert zespołu Harfa z Kwidzyna w krużgankach Kościoła św. Marcina Koncert zespołu Harfa z Kwidzyna w krużgankach Kościoła św. Marcina Koncert zespołu Harfa z Kwidzyna w krużgankach Kościoła św. Marcina Koncert zespołu Harfa z Kwidzyna w krużgankach Kościoła św. Marcina Koncert zespołu Harfa z Kwidzyna w krużgankach Kościoła św. Marcina

Koncert zespołu Harfa z Kwidzyna w krużgankach Kościoła św. Marcina w Warszawie był elementem wtorkowych obchodów Święta Wolności z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Małżonki Anny Komorowskiej. Występu wysłuchał także m.in. były premier Tadeusz Mazowiecki, metropolita warszawski  kard. Kazimierz Nycz, sekretarz generalny KEP bp Wojciech Polak oraz bp senior Bronisław Dembowski.

 

24 maja 1977 r. rozpoczęła się w kościele dwutygodniowa głodówka opozycjonistów na rzecz uwolnienia aresztowanych robotników. Uczestniczyli w niej m.in. Bohdan Cywiński, o. Aleksander Hauke-Ligowski OP, Henryk Wujec, Stanisław Barańczak, Ozjasz Szechter, Kazimierz Świtoń. Funkcję rzecznika prasowego głodujących pełnił Tadeusz Mazowiecki.
 

Poleć znajomemu