Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 30 października 2013

Spotkanie z centralami związkowymi i pracodawcami

  |   Spotkanie central związkowych i pracodawców z prezydentem Spotkanie central związkowych i pracodawców z prezydentem Spotkanie central związkowych i pracodawców z prezydentem Spotkanie central związkowych i pracodawców z prezydentem Spotkanie central związkowych i pracodawców z prezydentem Spotkanie central związkowych i pracodawców z prezydentem Spotkanie central związkowych i pracodawców z prezydentem Briefing ministrów Ireny Wóycickiej i Zastępcy Szefa KPRP Sławomira Rybickiego po spotkaniu Briefing ministrów Ireny Wóycickiej i Zastępcy Szefa KPRP Sławomira Rybickiego po spotkaniu

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w środę z przedstawicielami central związkowych i organizacji pracodawców reprezentowanych w Komisji Trójstronnej. Tematem rozmowy był dialog społeczny.


W spotkaniu udział wzięli: Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka; Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda; Przewodniczący OPZZ Jan Guz; Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik; Prezydent PKPP Lewiatan Henryka Bochniarz; Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski ; Przewodniczący Konwentu Business Centre Club Wojciech Warski. 

 

Kancelarię Prezydenta reprezentowali Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Sławomir Rybicki, Sekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka i szef Gabinetu Prezydenta Paweł Lisiewicz.
 

Na briefingu po spotkaniu minister Sławomir Rybicki powiedział, że celem spotkania w Kancelarii Prezydenta była dyskusja nad formułą dialogu społecznego w Polsce.

 

- Konkluzją spotkania było zobowiązanie związków zawodowych i pracodawców o niezwłocznym przystąpieniu do rozmów na temat wypracowania formuły i ram dialogu społecznego – wyjaśnił Zastępca Szefa KPRP.
 

Jak podkreśliła minister Irena Wóycicka, Prezydent RP uważa, że dialog społeczny jest bardzo ważną instytucją w Polsce, a zaprzestanie jego działania od czerwca tego roku, kiedy związki zawodowe wystąpiły z Komisji Trójstronnej może rodzić różne niedobre konsekwencje dla ładu społecznego w Polsce.
 

- Dlatego prezydent zaprosił organizacje pracodawców i centrale związkowe reprezentowane w Komisji Trójstronnej, aby się wspólnie zastanowić jak rozwiązać ten problem – zaznaczyła.
 

Irena Wóycicka relacjonowała, że wszyscy uczestnicy spotkania wyraźnie podkreślali, że formuła dialogu społecznego usankcjonowana ustawą o Komisji Trójstronnej wiele lat temu przeżyła się i przestała być adekwatna dla współczesnych problemów.
 

Poleć znajomemu