Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 31 października 2013

Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego

  |   Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego Msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego

W kaplicy Pałacu Prezydenckiego została odprawiona w czwartek rano msza św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera Polski, Doradcy Prezydenta RP. We mszy uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką oraz bliscy Tadeusza Mazowieckiego.

 

Mszy, z udziałem także ministrów i doradców prezydenta, przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. - Gromadzimy się z potrzeby serca, by dziękować za niezwykłego człowieka, chrześcijanina, polityka - mówił bp. Guzdek.

Jak podkreślił, to Mazowiecki 25 lat temu "sadził drzewo III RP". - Jak prorok wzywał do myślenia, budowania, przebaczenia, pojednania - powiedział biskup polowy.

W homilii o. Maciej Zięba zwrócił uwagę, że Tadeusz Mazowiecki kładł w życiu ogromny nacisk na wierność. - Wierność to było coś w tym zmiennym świecie, w meandrach PRL, w tej płynnej rzeczywistości, w której jesteśmy - mówił o. Zięba.

Jak dodał, wierność to słowo, które "dobrze opisuje Tadeusza Mazowieckiego". - Mąż stanu i wielki mąż Kościoła - zaznaczył o. Zięba. Podkreślił też, że każdy, kto spotykał Mazowieckiego, "był uderzony przez szerokość horyzontów jego myślenia, przez odwagę jego myślenia, rzetelność i przez wielką roztropność sądów".

- Był osobowością, która fascynowała. Im bardziej się go poznawało, tym bardziej - dodał.

Nawiązując do wieloletniej pracy Tadeusza Mazowieckiego w czasopiśmie "Więź" o. Zięba zaznaczył, że były premier potrafił jednoczyć i budować mocne oraz osobiste więzi między różnymi środowiskami.

 

W sobotę 2 listopada br. w kaplicy Pałacu Prezydenckiego zostanie wystawiona trumna z ciałem śp. Tadeusza Mazowieckiego. Hołd zmarłemu będzie można złożyć w godz. od 10.00 do 17.00. (inf. własna, PAP)

Zobacz także: W hołdzie śp. Tadeuszowi Mazowieckiemu Prezydent o zmarłym Tadeuszu Mazowieckim 3 listopada żałoba narodowa

Poleć znajomemu