Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 12 listopada 2013

Prezydent uhonorowany okładką 10-lecia „Faktu”

  |   Gala z okazji 10-lecia "Faktu" Gala z okazji 10-lecia "Faktu" Gala z okazji 10-lecia "Faktu" Gala z okazji 10-lecia "Faktu" Gala z okazji 10-lecia "Faktu" Gala z okazji 10-lecia "Faktu" Gala z okazji 10-lecia "Faktu" Gala z okazji 10-lecia "Faktu" Gala z okazji 10-lecia "Faktu" Gala z okazji 10-lecia "Faktu" Gala z okazji 10-lecia "Faktu" Gala z okazji 10-lecia "Faktu"

 - To nagroda dla polityka, który łączy Polaków – mówił redaktor naczelny „Faktu” Grzegorz Jankowski wręczając prezydentowi nagrodę przyznaną głosami czytelników oraz redakcji dziennika.

- Mam świadomość, że zawsze pomiędzy politykami a pismami musi być pewne napięcie, ale chciałem zapewnić, że bywają także niesłychanie miłe sytuacje. Ta chwila jest dla mnie szczególnie miła, za co bardzo dziękuję – powiedział prezydent odbierając wyróżnienie.

 

- "Fakt" odegrał ogromną rolę w przekształceniu polskich mediów, a w jakiejś mierze zagospodarował cząstkę odzyskanej prawie 25 lat temu wolności słowa. Serdecznie za to dziękuję i gratuluję - mówił prezydent.

 

Podkreślił, że chciałby zaprosić wszystkich do wspólnego myślenia o tym dwudziestoleciu, jako że w przyszłym roku będziemy obchodzić 25. rocznicę odzyskania wolności . – To może być dobry moment do podsumowania tego, jak wiele w obszarze wolności słowa i funkcjonowania mediów zmieniło się w Polsce na dobre. To jest ogromna szansa dla nas wszystkich, przeżycia tej niełatwej drogi, którą przez te dwudziestopięciolecie przeszliśmy. Serdecznie tego wszystkim życzę – zakończył prezydent.
 

Poleć znajomemu