Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 27 listopada 2013

Podziękowania dla środowiska sportowego

  |   Spotkanie prezydenta z reprezentantami Akademickiego Związku Sportowego oraz Szkolnego Związku Sportowego Spotkanie prezydenta z reprezentantami Akademickiego Związku Sportowego oraz Szkolnego Związku Sportowego Spotkanie prezydenta z reprezentantami Akademickiego Związku Sportowego oraz Szkolnego Związku Sportowego Spotkanie prezydenta z reprezentantami Akademickiego Związku Sportowego oraz Szkolnego Związku Sportowego Spotkanie prezydenta z reprezentantami Akademickiego Związku Sportowego oraz Szkolnego Związku Sportowego

Prezydent RP Bronisław Komorowski w czasie spotkania ze sportowcami i działaczami Akademickiego oraz obchodzącego 60-rocznicę powstania Szkolnego Związku Sportowego podziękował im za dotychczasowe osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej.

 

- Jestem przekonany, że wszyscy miłośnicy sportu, a także wszyscy, którym jego dobro leży na sercu wiedzą, że jednym z najważniejszych fundamentów, decydującym o jakości sportu wyczynowego, profesjonalnego, jest zawsze masowość we wczesnym etapie i dlatego też dziękuje obu tym zasłużonym organizacjom - powiedział prezydent.

 

W przemówieniu odwołał się do czasów swojej młodości, mówiąc, że wystarczyło się skrzyknąć na łące, pod lasem, do uprawiania sportu. Wynikało to z potrzeby młodego organizmu, serca i potrzeby przeżycia sportowych wrażeń. Warto więc propagować i budować sport amatorski.

 

Prezydent wręczył sportowcom i działaczom obu organizacji flagi państwowe oraz stosowny certyfikat.

 

W imieniu działaczy AZS w Szczecinie flagę odebrał mistrz świata z Moskwy oraz złoty medalista Uniwersjady w Kazaniu w rzucie młotem Paweł Fajdek.

 

Fajdek nie przypuszczał, że pierwszą osobą, która przypomni mu o przyszłorocznych urodzinach będzie właśnie głowa państwa.

 

- W przyszłym roku będziemy mieli, z okazji wyborów czerwcowych w 1989 roku, możliwość dokonania podsumowania naszych osiągnięć w 25-leciu. Sprawdziłem, że właśnie 4 czerwca 1989 roku urodził się pan Paweł Fajdek - powiedział prezydent.

 

W tegorocznej 27. Uniwersjadzie w rosyjskim Kazaniu sportowcy AZS zdobyli 30 medali, w tym pięć złotych, dziewięć srebrnych i szesnaście brązowych, co dało reprezentacji 12. miejsce w tabeli medalowej. (PAP)

 

Poleć znajomemu