Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 2 grudnia 2013

Prezydent RP rozmawiał z prezydentem Ukrainy

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał telefonicznie w poniedziałek wieczorem z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem - poinformował minister w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski.

 

- Prezydent Komorowski apelował o poszukiwanie rozwiązań obecnego kryzysu bez użycia siły - powiedział PAP minister.

 

Jak dodał, prezydenci Polski i Ukrainy rozmawiali także o perspektywie podpisania umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina "w kontekście zbliżające się wyjazdu delegacji ukraińskiej do Brukseli".

 

Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i prezydent Ukrainy uzgodnili w poniedziałek w trakcie rozmowy telefonicznej, że w Brukseli odbędą się konsultacje na temat umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina. Termin ma być jeszcze ustalony. KE zaznaczyła, że jest gotowa do dyskutowania o aspektach wdrażania umowy, ale nie do ponownego otwierania negocjacji.

'

Jaromir Sokołowski zapowiedział także, że jeszcze w poniedziałek wieczorem prezydent Komorowski będzie rozmawiał z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem.

 

Zobacz także: "Będzie nowy plan działań Polski wobec Ukrainy" Z przewodniczącym RE o scenariuszach dla Ukrainy W poniedziałek na temat wydarzeń na Ukrainie obradowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem prezydenta Komorowskiego i premiera Donalda Tuska.(PAP)

Poleć znajomemu