Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 2 grudnia 2013

Z przewodniczącym RE o scenariuszach dla Ukrainy

Pałac Prezydencki

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał w poniedziałek wieczorem z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuy'em - poinformował prezydencki minister Jaromir Sokołowski. Tematami był kryzys polityczny na Ukrainie i rozwój stosunków UE – Ukraina.

 

Jak podkreślił prezydencki minister, tematem rozmowy były scenariusze rozwoju stosunków UE – Ukraina "po fiasku" ubiegłotygodniowego III szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

 

- Tematem rozmowy był także kryzys polityczny na Ukrainie. Rozmówcy wyrazili nadzieję na rozwiązanie tego konfliktu bez użycia siły – zaznaczył minister Sokołowski.

 

Bronisław Komorowski i Van Rompuy omówili również perspektywy podpisania umowy stowarzyszeniowej UE – Ukraina, w związku z wyjazdem do Brukseli ukraińskiej delegacji, kierowanej przez wicepremiera Serhija Arbuzowa.

 

Wcześniej prezydent Komorowski rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Zobacz także: Prezydent RP rozmawiał z prezydentem Ukrainy Z Van Rompuyem o strategii UE na szczyt w Wilnie

 

W poniedziałek na temat wydarzeń na Ukrainie obradowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem prezydenta Komorowskiego i premiera Donalda Tuska. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu