Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 3 grudnia 2013

Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a

  |   Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Bronisław Komorowski otworzył we wtorek w Pałacu Prezydenckim wystawę prezentującą prace fotografa Mikołaja Grospierre’a. Wskazywał, że wystawa Mikołaja Grospierre’a w interesujący sposób łączy sztukę nowoczesną z tematem władzy. 

 

Projekt fotograficzny Mikołaja Grospierre’a Owalne gabinety powstał podczas podróży artysty po USA. Grospierre zainspirowany esejem Umberta Eco dotyczącym kopii mieszczącego się w Białym Domu Gabinetu Owalnego udał się do USA w poszukiwaniu wszystkich istniejących replik. W Pałacu Prezydenckim prezentowanych jest kilka z 18 powstałych fotografii.

 

Prezydent dziękował ministrowi Maciejowi Klimczakowi, że w przestrzeni Pałacu Prezydenckiego coraz częściej gości współczesna sztuka.  - Dziękuję, że ta ciekawa wystawa zagościła w Pałacu Prezydenckim jako kolejny wyraz zainteresowania i zaangażowania w promocję sztuki współczesnej, w tym wypadku fotografii – powiedział prezydent.

 

W spotkaniu wziął też Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen Mull. 

 

Minister Maciej Klimczak poinformował, że w dwie niedziele: 8 i 15 grudnia br. Pałac Prezydencki będzie otwarty dla zwiedzających. Wówczas będzie można obejrzeć także prace Mikołaja Grospierre’a.

 

Poleć znajomemu