przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 3 grudnia 2013

Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a

  |   Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim Wystawa fotografii Mikołaja Grospierre’a w Pałacu Prezydenckim

Prezydent Bronisław Komorowski otworzył we wtorek w Pałacu Prezydenckim wystawę prezentującą prace fotografa Mikołaja Grospierre’a. Wskazywał, że wystawa Mikołaja Grospierre’a w interesujący sposób łączy sztukę nowoczesną z tematem władzy. 

 

Projekt fotograficzny Mikołaja Grospierre’a Owalne gabinety powstał podczas podróży artysty po USA. Grospierre zainspirowany esejem Umberta Eco dotyczącym kopii mieszczącego się w Białym Domu Gabinetu Owalnego udał się do USA w poszukiwaniu wszystkich istniejących replik. W Pałacu Prezydenckim prezentowanych jest kilka z 18 powstałych fotografii.

 

Prezydent dziękował ministrowi Maciejowi Klimczakowi, że w przestrzeni Pałacu Prezydenckiego coraz częściej gości współczesna sztuka.  - Dziękuję, że ta ciekawa wystawa zagościła w Pałacu Prezydenckim jako kolejny wyraz zainteresowania i zaangażowania w promocję sztuki współczesnej, w tym wypadku fotografii – powiedział prezydent.

 

W spotkaniu wziął też Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen Mull. 

 

Minister Maciej Klimczak poinformował, że w dwie niedziele: 8 i 15 grudnia br. Pałac Prezydencki będzie otwarty dla zwiedzających. Wówczas będzie można obejrzeć także prace Mikołaja Grospierre’a.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.