Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 6 grudnia 2013

O Ukrainie z szefami sejmowych komisji

  |   Spotkanie Prezydenta RP z Grzegorzem Schetyną, Robertem Tyszkiewiczem i Mironem Syczem Spotkanie Prezydenta RP z Grzegorzem Schetyną, Robertem Tyszkiewiczem i Mironem Syczem Spotkanie Prezydenta RP z Grzegorzem Schetyną, Robertem Tyszkiewiczem i Mironem Syczem

Prezydent RP Bronisław Komorowski przyjął w piątek rano w Belwederze przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorza Schetynę i jej wiceszefa Roberta Tyszkiewicza oraz przewodniczącego komisji mniejszości narodowych i etnicznych Mirona Sycza. 

 

Goście przedstawili Prezydentowi RP swoje oceny dotyczące rozwoju sytuacji na Ukrainie w związku z wizytą, którą złożyli w Kijowie 4 grudnia br. Przedstawili wnioski płynące z rozmów przeprowadzonych na Majdanie, w parlamencie Ukrainy oraz z Filaretem, przywódcą Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego.

 

W rozmowie uczestniczył także minister Jaromir Sokołowski.

 

Zobacz także: "Będzie nowy plan działań Polski wobec Ukrainy" Z wiceszefem PiS o koordynacji działań wobec Ukrainy Spotkanie z szefem Twojego Ruchu nt. Ukrainy Prezydent Komorowski  o kwestiach ukraińskich rozmawia ze środowiskami politycznymi w Polsce. W ramach konsultacji dotyczących koordynacji polskich działań wobec Ukrainy po Szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, ponadto prezydent rozmawiał z szefem SLD Leszkiem Millerem, Szefem Twojego Ruchu Januszem Palikotem, a także wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim.

 

Ponadto perspektywa rozwoju stosunków UE-Ukraina była jednym z tematów czwartkowej rozmowy prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Włoch Enrico Letty. Jak powiedział minister Jaromir Sokołowski, Letta zadeklarował wsparcie dla polityki "otwartych drzwi" dla Ukrainy.

Poleć znajomemu