Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 4 lutego 2014

25-lecie Wolności. Patronat Prezydenta RP

4 czerwca 2014 roku minie ćwierć wieku od niezwykłego wydarzenia -  4 czerwca 1989 roku pokonaliśmy komunizm. Choć wybory były tylko częściowo demokratyczne, to zapoczątkowały wielkie i udane zmiany w Polsce.

 

Prezydent Bronisław Komorowski apeluje o wspólne  świętowanie polskiej wolności. -  4 czerwca 1989 roku zapraszam Polaków na całym świecie i wszystkich naszych przyjaciół. Zachęcam już dziś do rozpoczęcia przygotowań, by wydarzenie to miało charakter wielkiej, wspólnej, obywatelskiej uroczystości. Wolność nie ma granic. Nasze Święto Wolności jest też świętem całego wolnego świata - podkreślił Prezydent RP.

 

- Wybory 4 czerwca, choć tylko częściowo demokratyczne, były wolne naprawdę: niesfałszowane, nieokupione represjami. Ich wynik ujawnił realny układ sił w społeczeństwie. Doprowadził do głębokich zmian. Zwyciężyła solidarna decyzja milionów Polaków. Zwyciężyła wspólnota. Dlatego bądźmy razem także w przyszłym roku. Zorganizujmy święto razem! - zaznaczył. 

 
Kancelaria Prezydenta RP zaprasza do występowania o Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z okazji 25-lecia Wolności. Zgłaszać można przedsięwzięcia - nawiązujące do 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce, które będą się odbywać zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

 

Wniosek do wypełnienia >>>

 

Poleć znajomemu