Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 31 stycznia 2014

Z sekretarzem obrony USA o Afganistanie i Ukrainie

  |   Spotkanie prezydenta z sekretarzem obrony USA Chuckiem Hagelem Spotkanie prezydenta z sekretarzem obrony USA Chuckiem Hagelem Spotkanie prezydenta z sekretarzem obrony USA Chuckiem Hagelem Spotkanie prezydenta z sekretarzem obrony USA Chuckiem Hagelem Spotkanie prezydenta z sekretarzem obrony USA Chuckiem Hagelem

O sytuacji w Afganistanie, a zwłaszcza dalszym zaangażowaniu sojuszniczym po zakończeniu misji ISAF, kwestiach związanych z obroną przeciwrakietową oraz o Ukrainie rozmawiał w piątek w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski z sekretarzem obrony USA Chuckiem Hagelem.

 

Sekretarz obrony USA przebywał w Polsce z dwudniową wizytą. W piątek został przyjęty przez prezydenta Komorowskiego w Belwederze.

 

- Głównymi tematami rozmowy były perspektywy rozwoju sytuacji w Afganistanie, a zwłaszcza dalszego zaangażowania sojuszniczego po zakończeniu misji ISAF, przyszłość NATO w kontekście przygotowań do wrześniowego szczytu Sojuszu, kwestie związane z obroną przeciwrakietową oraz możliwość współpracy wojskowo-przemysłowej w ramach programu modernizacji Sił Zbrojnych RP - powiedział PAP minister Jaromir Sokołowski.

 

Jak dodał, tematem rozmowy był również kryzys na Ukrainie. (PAP, inf. własna)
 

Poleć znajomemu