Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 6 lutego 2014

"Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie

  |   Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie Konferencja "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" w Krakowie

Minister Olgierd Dziekonski otworzył w Krakowie międzynarodową konferencję "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" poświęconą polityce przemysłowej w Europie. Przez dwa dni nad przyszłością gospodarek Polski, Niemiec i Francji oraz współpracą w ramach grupy Trójkąta Weimarskiego w rozwoju polityk Unii Europejskiej debatować będą politycy, ekonomiści i biznesmeni.
 

Zobacz także: W Krakowie Trójkąt Weimarski nt. reindustrializacji - Gospodarki UE stoją wobec nowych wyzwań wynikających z globalizacji, trzeciej rewolucji przemysłowej i globalnej konkurencji związanej z tymi procesami. Trzeba przeciwdziałać deindustrializacji, dlatego Europa potrzebuje polityk, które pozwolą jej realnej gospodarce sprzyjać ożywieniu gospodarczemu i tworzeniu nowych miejsc pracy. Reindustrializacja, czyli przywrócenie należnej pozycji gospodarczej przemysłowi, to najlepsza droga do zapewnienia Europie zrównoważonego wzrostu gospodarczego - stwierdził minister Dziekoński.


Wicepremier Elżbieta Bieńkowska podkreśliła, że Polska jest drugą gospodarką UE po Niemczech, której udało się w największym stopniu ograniczyć bezrobocie. W ostatnich latach kryzysu wzrost produkcji przemysłowej w Polsce był największy wśród państw UE. Środki unijne, jakie Polska uzyskała na lata 2014-2020, będą w większym stopniu wykorzystane w celu zwiększenia inwestycji w badania oraz rozwoju innowacyjności polskiej gospodarki.


Minister Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski zwracał uwagę na to, jak wiele w Europe zależy od współpracy, także na szczeblu unijnym, krajów Trójkąta Weimarskiego.


Konferencja, nad która patronat objął Prezydent Bronisław Komorowski, jest organizowana z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP oraz Ambasad Niemiec i Francji w Polsce, przy wsparciu Ministerstwa Gospodarki.
 

Poleć znajomemu