Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 7 marca 2014

W poniedziałek debata o konkurencyjności gospodarki

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński

W poniedziałek z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odbędzie się konferencja „Gospodarka konkurencyjnej Polski: rekomendacje reform”. Podczas spotkania Sekretarz Generalny OECD Jose Angel Gurria przedstawi raport o konkurencyjności polskiej gospodarki.

 

Konferencja będzie transmitowana on-line na stronie www.prezydent.pl, a także na oficjalnych kontach Prezydenta RP na portalach społecznościowych.

 

Partnerami medialnymi konferencji są Dziennik Gazeta Prawna oraz telewizja TVN 24 Biznes i Świat.

 

Spotkanie zapowiada Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński: 

 

 

W piątek w rozmowie z dziennikarzami minister Dziekoński mówił, że dla zwiększenia efektywności małych i średnich przedsiębiorstwa w Polsce należy przeprowadzić reformy dotyczące m.in. Kodeksu pracy, ordynacji podatkowej oraz współpracy sektora prywatnego z wyższymi uczelniami. Jak zapowiedział, kwestie te poruszy prezydent Komorowski podczas poniedziałkowego wystąpienia.

 

Zdaniem ministra Dziekońskiego raport OECD, który w poniedziałek zostanie przedstawiony opinii publicznej, jest zbieżny z wieloma głosami, które padły podczas dotychczasowych debat i spotkań poświęconych polskiej gospodarce organizowanych pod patronatem prezydenta.

 

- Widać wyraźnie, że najistotniejszą częścią możliwości dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki jest obszar małej i średniej przedsiębiorczości - ocenił Olgierd Dziekoński. Jak mówił, mimo 70-proc. poziomu zatrudnienia przedsiębiorstwa te mają w Polsce mniejszy udział w PKB niż średnia w Unii Europejskiej. - Te 8-10 punktów procentowych (PKB) pokazuje różnicę pomiędzy produktywnością naszych małych i średnich przedsiębiorstw, a średnią europejską - powiedział minister Dziekoński. (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu