Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 29 marca 2014

Prezydent uhonorowany Super Wiktorem

  |   Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim Gala wręczenia Wiktorów na Zamku Królewskim

W sobotę podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski odebrał Super Wiktora za całokształt działalności.

 

Odbierając nagrodę, prezydent przypomniał, że tegoroczna edycja Wiktorów przypada w 25. rocznicę odzyskania wolności. - Te wszystkie dokonania, które stoją za wręczonymi nagrodami, układają się w piękny obraz nas wszystkich, całej Polski w okresie niezwykłym, jakim była zarówno droga do wolności, jak i niełatwa droga poprzez polską wolność. Tą drogą idziemy cały czas i możemy mieć ogromną satysfakcję, czasami na miarę Wiktora, a czasami na miarę Super Wiktora - powiedział podczas sobotniej gali.


Prezydent przyznał, że nagroda za całokształt jest trochę tajemnicza, jednak słowo "całokształt" - jak powiedział - świetnie pasuje do 25-lecia, w czasie którego było wiele wyzwań, miało miejsce wiele dokonań i różnych zrealizowanych i niezrealizowanych planów i wiele polskich marzeń.

 

Prezydentowi podczas Gali towarzyszyła Małżonka Anna. W uroczystości uczestniczył też Doradca Prezydenta RP Jerzy Smoliński.


Obok prezydenta Super Wiktory otrzymali także obchodzący 50-lecie pracy artystycznej piosenkarz Krzysztof Krawczyk, szef Opery Narodowej i b. minister kultury Waldemar Dąbrowski, komentator sportowy Dariusz Szpakowski oraz autor tekstów piosenek Jacek Cygan.

Bronisław Komorowski otrzymał Wiktora po raz trzeci. Prezydent zwyciężył w 2010 i 2012 r. w kategorii Polityk Roku. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu