Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 15 kwietnia 2014

Prezydent do żołnierzy: Święta okazją do refleksji nad bezpieczeństwem

  |   Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami Wielkanocne spotkanie prezydenta z żołnierzami

We wtorek w dowództwie generalnym zwierzchnik sił zbrojnych spotkał się z żołnierzami z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych.

 

Prezydent ocenił, że tegoroczne święta, zwłaszcza w Wojsku Polskim, mają nadzwyczajny charakter, bo towarzyszy im szczególny klimat i jest o czym myśleć z troską. - Myślę, że te święta będą sprzyjały także w wielu domach polskich do myślenia z troską o siłach zbrojnych, z troską i z wrażliwością o problemach bezpieczeństwa ojczyzny - mówił Bronisław Komorowski.

 

- Ciesząc się, radując się, świętując, pomyślmy o tym, że możemy to robić m.in., dlatego że nie mamy tych trosk, tych obaw, tych lęków, które przeżywają nasi sąsiedzi ukraińscy. Cieszmy się z polskich osiągnięć, radujmy się, świętując przy okazji świąt Wielkiej Nocy - powiedział prezydent.

 

Wyraził też przekonanie, że ku ludziom w mundurach - służącym w kraju i za granica - oraz ich rodzinom będzie płynęło wiele serdecznych, ciepłych i dobrych myśli. - Myśli także pełnych nadziei, że wspólnym wysiłkiem możemy cieszyć się wolnością i przeżywać nasze bezpieczeństwo, które widać bardzo dobrze na tle dramatycznych wydarzeń tuż poza granicami Polski - mówił Bronisław Komorowski.

 

Prezydent podziękował wszystkim, którzy swoją służbą przyczyniają się do tego, że można myśleć o Wojsku Polskim z wdzięcznością i z nadzieję jako o rękojmi polskiego bezpieczeństwa. Wyrazy wdzięczności przekazał wszystkim żołnierzom, szczególnie tym, którzy służą poza granicami Polski, w tym w Afganistanie, gdzie - jak powiedział - toczy się w dalszym ciągu decydująca batalia o polską wiarygodność sojuszniczą.

 

 

Prezydent życzył żołnierzom, by czuli za sobą wielki potencjał sympatii Polaków i mieli poczucie dobrze wypełnianej służby. - Chciałbym życzyć nam wszystkim, żeby tego rodzaju ciepłe myśli pełne troski, ale pełne także nadziei i dumy dotyczące żołnierza polskiego, dotyczące polskich sił zbrojnych, płynęły ku polskiej armii nie tylko w sytuacji widocznego zagrożenia na zewnątrz czy tylko przy okazji świąt Wielkiej Nocy. Życzę, aby to stało się elementem trwałym - powiedział prezydent.

 

Podkreślił, że odpowiedzialność za wojsko, to mądrze wydawane pieniądze, dobre inwestycje w kapitał ludzki, ale także wyposażenie, wyszkolenie żołnierzy i pozytywny stosunek społeczeństwa do problemów obronności.

 

W trakcie spotkania połączono się z bazą Ghazni w Afganistanie, gdzie stacjonują polscy żołnierze.

 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. szef BBN Stanisław Koziej, wiceszefowie MON Czesław Mroczek i Maciej Jankowski, parlamentarzyści z komisji obrony oraz generalicja i kapelani wojskowi. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu