Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 25 kwietnia 2014

"Papieska modlitwa została wysłuchana"

  |   Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie

Koncertem dziękczynnym "Nie lękajcie się iść pod prąd" na pl. Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęły się uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II. Honorowym gościem koncertu był prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką.

W piątek wieczorem w koncercie uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, w tym prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, oraz mieszkańcy stolicy. W imieniu metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, który już przebywa w Rzymie, modlitwę odprawił biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Józef Górzyński.

Obecny na koncercie prezydent powiedział, że wiele osób wciąż wspomina ten moment, kiedy na pl. Piłsudskiego podczas odprawionej w tym miejscu mszy św. w 1979 r. Jan Paweł II wypowiedział pamiętne słowa: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!".

- Ta modlitwa została wysłuchana. Dzisiaj spotykamy się w Polsce wolnej i niepodległej, przeżywając wszystkie wielkie i piękne myśli związane z Janem Pawłem II. Towarzysząc uroczystościom kanonizacji Jana Pawła II, będziemy wracali myślą i modlitwą do własnych wspomnień i wspomnień całego narodu. Będziemy wdzięczni także za tę trudną drogę, którą szliśmy razem - ku polskiej wolności i poprzez polską wolność - powiedział.

Bronisław Komorowski podkreślił, że papież zawsze rozumiał wolność w wymiarze ewangelicznym, jako ściśle związaną z poczuciem odpowiedzialności. - Wolność musi być związana z poczuciem odpowiedzialności za siebie samego, za wspólnotę rodziny, narodową i wiary - powiedział.

Prezydent zaznaczył, że nauki Jana Pawła II w dalszym ciągu pozostają aktualne i będą nas prowadziły poprzez polską wolność. (PAP)


 

Poleć znajomemu