Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 14 maja 2014

Z unijnym komisarzem o szansach rozwiązania kryzysu na Ukrainie

  |   Spotkanie Prezydenta RP z Komisarzem UE ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Spotkanie Prezydenta RP z Komisarzem UE ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Spotkanie Prezydenta RP z Komisarzem UE ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa

Kryzys na Ukrainie był głównym tematem środowej rozmowy prezydenta Bronisława Komorowskiego z unijnym komisarzem ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Štefana Füle.

 

Spotkanie prezydenta i odbyło się w środę po południu w Pałacu Prezydenckim.

 

Minister w Kancelarii Prezydenta odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe Jaromir Sokołowski powiedział PAP, że Bronisław Komorowski i Štefan Füle rozmawiali "o szansach rozwiązania obecnego kryzysu" na Ukrainie.

 

- Wymienili też opinie na temat nadchodzących wyborów prezydenckich na Ukrainie zaplanowanych na 25 maja - podkreślił minister Sokołowski.

 

Według niego, prezydent i unijny komisarz omówili także "programy pomocy dla Ukrainy ze strony UE, jak i realizowane przez Polskę eksperckie wsparcie rządu ukraińskiego w realizacji reformy samorządowej, służącej decentralizacji władzy na Ukrainie". (PAP)

Poleć znajomemu