Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 maja 2014

"Przed Polską nadal stoją gospodarcze wyzwania"

  |   Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Nagród Konfederacji Lewiatan z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego

Z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego odbyła się w poniedziałek wieczorem w Filharmonii Narodowej w Warszawie Gala Nagród Konfederacji Lewiatan. W tym roku uhonorowano Leszka Balcerowicza, Marka Belkę, Jerzego Owsiaka i Tomasza Zaboklickiego.

 

Prezydent Komorowski przypomniał, że gala przypadła w 25. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności, także tej gospodarczej. Zapewniał, że "wszyscy mamy gigantyczną satysfakcję" - wynikającą z faktu, iż 71 proc. Polaków ocenia pozytywnie zmianę ustroju. Jednocześnie prezydent podkreślił, że przed Polską stoją nadal wielkie wyzwania, w tym gospodarcze. Jak mówił, konkurencja na świecie rośnie, dlatego trzeba "ponownie uruchomić potencjał woli do głębokich zmian".

 

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego dla wyróżniającego się przedsiębiorcy za pokazanie, że biznesowa wizja, odwaga i kompetencje pozwalają w ciągu dekady zbudować silne przedsiębiorstwo, konkurujące na europejskim rynku - otrzymał Tomasz Zaboklicki, współwłaściciel i prezes zarządu firmy PESA Bydgoszcz.

 

Nagroda im. Władysława Grabskiego dla osobistości życia publicznego, za profesjonalizm i konsekwencję w budowaniu stabilności polskiego złotego i wzmacnianie tym samym jednego z fundamentów polskiej gospodarki - trafiła w ręce prof. Marka Belki, prezesa NBP.

 

Nagrodę specjalną przyznano prof. Leszkowi Balcerowiczowi, b. wicepremierowi, ministrowi finansów, b. szefowi NBP, założycielowi Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) - za określenie polskiej gospodarce "dobrego azymutu", który wyznacza jej kurs od 25 lat.

 

Nagrodę za odważne myślenie, przyznaną przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, dostał Jerzy Owsiak, założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, twórca jednej z największych cyklicznych imprez muzycznych - Przystanku Woodstock. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu