przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 26 maja 2014

Przedsiębiorcy ważnym partnerem przy Kartach Dużych Rodzin

  |   Prezydent z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców i pracodawców o Karcie Dużych Rodzin Prezydent z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców i pracodawców o Karcie Dużych Rodzin Prezydent z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców i pracodawców o Karcie Dużych Rodzin Prezydent z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców i pracodawców o Karcie Dużych Rodzin Prezydent z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców i pracodawców o Karcie Dużych Rodzin

Prezydent RP Bronisław Komorowski zachęcał przedstawicieli organizacji przedsiębiorców i pracodawców, aby włączyli się w realizację programu Kart Dużych Rodzin. Dziękował im za zrozumienie wagi tego zamysłu i za gotowość współpracy.


W spotkaniu wzięła udział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka oraz przedstawiciele: Business Centre Club; Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiej Rady Biznesu, Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej; Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, Związku Rzemiosła Polskiego.

 

- Jutro, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, spotykam się z samorządowcami z całej Polski, po to aby z jednej strony podziękować, a z drugiej prosić o zwiększony wysiłek w realizacji projektu, który wyraźnie zyskał akceptację społeczną, jakim jest Karta Dużych Rodzin – mówił Prezydent RP na briefingu prasowym po spotkaniu.


Jak dodał, Karty powstają w wielu gminach w Polsce, na poziomie gminnym, miejskim, regionalnym. - Wspólnie zabiegamy o to, aby stworzyć jak najbardziej atrakcyjną i treściwą Kartę Dużej Rodziny, która jest formą naszego wspólnego zaangażowania w działania na rzecz wspomagania rodzin wielodzietnych – zaznaczył.
 

Podkreślił jednocześnie, że w niektórych gminach przedsiębiorcy, sieci handlowe, właściciele sklepów, zakładów usługowych włączyli się Kartę Dużej Rodziny – ograniczając częściowo własny zysk, ale świadcząc realną usługę, dając liczącą się pomoc w wymiarze materialnym. Wskazywał, że są to m.in. zniżki oferowane przez prywatnych przedsiębiorców dla posiadaczy Kart Dużych Rodzin.
 

Prezydent wyraził przekonanie, że w niedługim czasie wejdzie w życie Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, co będzie dodatkowym impulsem na rzecz wzbogacania oferty, a także zwiększania liczby Kart samorządowych.
 

Karty Dużych Rodzin upowszechniają się bardzo szybko. W maju 2013 r., w chwili ogłoszenia prezydenckiego Programu Polityki Rodzinnej „Dobry Klimat dla Rodziny” było ich w Polsce 60, teraz jest ich ponad 200, w tym cztery wojewódzkie. W najbliższym czasie powinna zostać uchwalona również karta ogólnopolska, o co zabiegał Prezydent RP.

 

Ważnym partnerem samorządu w budowaniu oferty dla rodzin są przedsiębiorcy, oferujący zniżki na swoje produkty i usługi. Współpraca ta jest dobrym przykładem na to, jak wspólnymi siłami i niewielkim kosztem, można tworzyć system wsparcia rodzin. To również świetne pole do pokazania społecznego zaangażowania biznesu.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.