Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 29 maja 2014

Prezydent: Wolność jest warta dalszego wysiłku

  |   Specjalna edycja konferencji TEDx z udziałem Prezydenta RP Specjalna edycja konferencji TEDx z udziałem Prezydenta RP Specjalna edycja konferencji TEDx z udziałem Prezydenta RP Specjalna edycja konferencji TEDx z udziałem Prezydenta RP Specjalna edycja konferencji TEDx z udziałem Prezydenta RP Specjalna edycja konferencji TEDx z udziałem Prezydenta RP

Konferencja TEDx w 25. rocznicę Wolności jest elementem umacniającym przekonanie, że wolność jest warta dalszego wysiłku - powiedział w czwartek prezydent Bronisław Komorowski, otwierając spotkanie w Pałacu Prezydenckim.

 

- TEDx jest forum wolnej myśli, wolnego słowa - podkreślił prezydent. W jego ocenie konferencja jest sygnałem, że wolność zatriumfowała w Polsce i daje dobre owoce. - Polska ma ogromne osiągnięcia w ostatnich 25 latach, co nie oznacza, że nie ma problemów, co nie oznacza, że możemy dzisiaj spocząć na laurach i nic nie robić - powiedział Bronisław Komorowski. Jak zaznaczył, "wolność idzie w parze z odpowiedzialnością, nie tylko za siebie, ale i za innych".

 

TEDx to forum wymiany myśli o szczególnym charakterze - osoby chcące zabrać głos i podzielić się swoimi przemyśleniami mają na to maksymalnie 18 minut. Konferencja w Pałacu Prezydenckim wpisuje się w obchody 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r.

 

Według prezydenta wolność "jest i musi być w dalszym ciągu wyzwaniem i zobowiązaniem na przyszłość". Wyraził przekonanie, że konferencja TEDx - spotkanie poświęcone wolności - jest "elementem umacniającym przekonanie, że wolność jest warta dalszego wysiłku".

 

Bronisław Komorowski zapowiedział, że "jedną z form świętowania wolności słowa" będzie też odsłonięcie Memoriału Wolnego Słowa w Warszawie. Stanie on w miejscu, gdzie w okresie PRL mieścił się urząd cenzury, dziś Skwer Wolnego Słowa.

 

 

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski podkreślił, że konferencja TEDx - "wielka agora wolności słowa" - po raz pierwszy na świecie odbywa się w Pałacu Prezydenckim.

 

Wystąpi kilkunastu mówców, m.in. licealistka, przedsiębiorca, informatyk, naukowiec, obrończyni praw człowieka. Uczestnicy będą opowiadać o nowoczesnych technologiach, własnym biznesie, sposobach panowania nad czasem i gospodarowania własną energią, prywatności w internecie.

 

Konferencje TEDx odbywają się na całym świecie i nawiązują do spotkań TED w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory zorganizowano ponad 10 tys. konferencji w 167 krajach. (PAP, inf. własna)

 

 

Poleć znajomemu