Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 25 czerwca 2014

Z przyszłym sekretarzem NATO o wyzwaniach stojących przed Sojuszem

  |   Spotkanie Prezydenta RP z desygnowanym na Sekretarza Generalnego NATO Spotkanie Prezydenta RP z desygnowanym na Sekretarza Generalnego NATO Spotkanie Prezydenta RP z desygnowanym na Sekretarza Generalnego NATO Spotkanie Prezydenta RP z desygnowanym na Sekretarza Generalnego NATO

O kryzysie na Ukrainie i wyzwaniach stojących przed NATO rozmawiali w środę prezydent Bronisław Komorowski i desygnowany na sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.

 

Jak poinformował Jaromir Sokołowski, minister w Kancelarii Prezydenta RP, prezydent Komorowski i Stoltenberg rozmawiali m.in. o perspektywach rozwoju NATO oraz wyzwaniach stojących przed Sojuszem, z uwzględnieniem zmian w środowisku międzynarodowym, w wyniku kryzysu ukraińskiego i agresywnych działań Rosji.

 

- Bronisław Komorowski i Jens Stoltenberg podkreślili potrzebę wzmocnienia wschodniej flanki NATO – dodał minister Sokołowski. Poinformował też, że prezydent Komorowski pogratulował Stoltenbergowi wyboru na stanowisko sekretarza generalnego NATO i wyraził przekonanie, że "sprosta on trudnym wyzwaniom, jakie stoją przed Sojuszem".

 

W spotkaniu uczestniczył też Szef BBN Stanisław Koziej.

 

W marcu Rada Północnoatlantycka zdecydowała, że kolejnym sekretarzem generalnym NATO zostanie były socjaldemokratyczny premier Norwegii Jens Stoltenberg. Ma objąć tę funkcję 1 października. Zastąpi na stanowisku Andersa Fogha Rasmussena. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu