Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 5 września 2014

6 września Narodowe Czytanie „Trylogii”

6 września 2014 r. w całej Polsce odbędzie się publiczne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W Warszawie, w Ogrodzie Saskim o godz. 12.00, akcję z udziałem wybitnych aktorów i twórców zainauguruje Para Prezydencka.

Zobacz program [PDF]>>

 

„Trylogia” będzie czytana w setkach miejscowości, które zaangażowały się w akcję:  http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/trylogia/uczestnicy-akcji/

 

Warunkiem przystąpienia do akcji jest wypełnienie formularza: http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/trylogia/uczestnicy-akcji/zgloszenie.html

 

Przesłanie zgłoszenia sprawi, że informacja o przebiegu Państwa akcji zostanie zamieszczona na stronie www.prezydent.pl. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego gwarantuje otrzymanie okolicznościowej pieczęci do stemplowania książek przyniesionych przez jej uczestników.

 

Transmisję audiowizualną on-line z akcji w Warszawie będzie można oglądać na stronach internetowych Kancelarii Prezydenta, Narodowego Centrum Kultury i Polskiego Radia SA.

 

Czytaj więcej o tegorocznej akcji >>>

 


W tym roku odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W ubiegłym roku w ponad 700 miejscowościach w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry.
 

Poleć znajomemu