Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 8 września 2014

W Belwederze spotkanie prezydenta z prezesem PSL

  |   W Belwederze spotkanie Prezydenta RP z prezesem PSL W Belwederze spotkanie Prezydenta RP z prezesem PSL W Belwederze spotkanie Prezydenta RP z prezesem PSL W Belwederze spotkanie Prezydenta RP z prezesem PSL W Belwederze spotkanie Prezydenta RP z prezesem PSL W Belwederze spotkanie Prezydenta RP z prezesem PSL

Prezydent Bronisław Komorowski podczas poniedziałkowego spotkania z prezesem PSL, wicepremierem Januszem Piechocińskim uzyskał potwierdzenie, że kandydatem koalicji większościowej na premiera jest marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

 

Po złożeniu dymisji przez premiera Donalda Tuska, co ma nastąpić po wtorkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, prezydent przyjmie w czwartek popołudniu dymisję Prezesa Rady Ministrów wraz z gabinetem.
 

Następnym krokiem będzie spotkanie Bronisława Komorowskiego z kandydatką koalicji większościowej na nowego premiera. Rozmowa będzie dotyczyła prerogatyw konstytucyjnych Prezydenta RP m.in. kwestii obronności i bezpieczeństwa, ale także polityki rodzinnej.

 

Poleć znajomemu