przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 23 października 2014

"Wyrażamy pełną solidarność z Kanadą"

Oświadczenia dla prasy Prezydenta RP i Gubernatora Generalnego Kanady

Prezydent Bronisław Komorowski złożył w czwartek kondolencje przebywającemu w Warszawie Gubernatorowi Generalnemu Kanady Davidowi Johnstonowi w związku z atakami na żołnierzy w Ottawie i w Montrealu.

 

- Wyrażamy pełną solidarność z Kanadą - podkreślił Bronisław Komorowski. Pragnę przekazać serdeczne wyrazy kondolencji, panie gubernatorze generalny, ze względu na śmierć dwóch żołnierzy kanadyjskich w sytuacji, którą należy rozumieć jako realny wzrost zagrożenia terrorystycznego. Wyrażamy głębokie wyrazy współczucia, wyrażamy pełną solidarność z Kanadą - powiedział prezydent Komorowski na briefingu w Warszawie po spotkaniu z gubernatorem Johnstonem.

 

W środę w Kanadzie doszło do strzelaniny w parlamencie w Ottawie. Uzbrojony mężczyzna zastrzelił żołnierza w pobliżu parlamentu, a następnie wbiegł do budynku, gdzie wywiązała się strzelanina.

 

W poniedziałek w Montrealu zginął żołnierz staranowany samochodem przez mężczyznę, o którym wiadomo, że interesował się radykalną wykładnią islamu. W ataku domniemanego islamisty rannych zostało dwóch żołnierzy kanadyjskich. On sam został zastrzelony przez policję. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.