Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 23 października 2014

"Wyrażamy pełną solidarność z Kanadą"

Oświadczenia dla prasy Prezydenta RP i Gubernatora Generalnego Kanady

Prezydent Bronisław Komorowski złożył w czwartek kondolencje przebywającemu w Warszawie Gubernatorowi Generalnemu Kanady Davidowi Johnstonowi w związku z atakami na żołnierzy w Ottawie i w Montrealu.

 

- Wyrażamy pełną solidarność z Kanadą - podkreślił Bronisław Komorowski. Pragnę przekazać serdeczne wyrazy kondolencji, panie gubernatorze generalny, ze względu na śmierć dwóch żołnierzy kanadyjskich w sytuacji, którą należy rozumieć jako realny wzrost zagrożenia terrorystycznego. Wyrażamy głębokie wyrazy współczucia, wyrażamy pełną solidarność z Kanadą - powiedział prezydent Komorowski na briefingu w Warszawie po spotkaniu z gubernatorem Johnstonem.

 

W środę w Kanadzie doszło do strzelaniny w parlamencie w Ottawie. Uzbrojony mężczyzna zastrzelił żołnierza w pobliżu parlamentu, a następnie wbiegł do budynku, gdzie wywiązała się strzelanina.

 

W poniedziałek w Montrealu zginął żołnierz staranowany samochodem przez mężczyznę, o którym wiadomo, że interesował się radykalną wykładnią islamu. W ataku domniemanego islamisty rannych zostało dwóch żołnierzy kanadyjskich. On sam został zastrzelony przez policję. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu