przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Ważne

W niedzielę 25 sierpnia o godz. 11.00 przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się briefing prasowy Szefa Gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego poświęcony m. in. obchodom 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W niedzielę 25 sierpnia o godz. 11.00 przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się briefing prasowy Szefa Gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego poświęcony m. in. obchodom 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
| | |
A | A | A
Sobota, 1 listopada 2014

Para Prezydencka odwiedziła groby na Powązkach

  |   Para Prezydencka odwiedziła groby na Powązkach Para Prezydencka odwiedziła groby na Powązkach Para Prezydencka odwiedziła groby na Powązkach Para Prezydencka odwiedziła groby na Powązkach Para Prezydencka odwiedziła groby na Powązkach Para Prezydencka odwiedziła groby na Powązkach Para Prezydencka odwiedziła groby na Powązkach Para Prezydencka odwiedziła groby na Powązkach Para Prezydencka odwiedziła groby na Powązkach

W sobotę prezydent z małżonką odwiedził grób rodzinny na Starych Powązkach. Przy okazji 40. kwesty na rzecz odnowienia zabytków tego cmentarza prezydent Bronisław Komorowski dziękował zbierającym datki i tym, którzy je dają, bo – jak mówił – biorą udział w pięknej akcji. Zachęcał do ofiarności.

W tym roku na cmentarzu kwestuje 250 przedstawicieli świata kultury, życia społecznego i politycznego. Prezydent objął patronatem jubileusz 40-lecia Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami im. Jerzego Waldorffa, który organizuje kwestę.

-To już 40. raz są zbierane pieniądze na odremontowanie wielu ważnych grobów - ważnych dla konkretnych rodzin, ale także dla tej największej rodziny, jaką jest naród – powiedział prezydent w rozmowie z dziennikarzami.

- Dziękuję wszystkim, którzy chcą zbierać pieniądze, ale szczególnie serdecznie dziękuję tym, którzy chcą wrzucić choć parę złotych, aby przyłożyć rękę w ten sposób do naprawy pięknego, mądrego dzieła, które jest cząstką naszej pamięci, nie tylko indywidualnej, ale i pamięci zbiorowej – dodał Bronisław Komorowski.

Jak mówił, z wdzięcznością wspomina Jerzego Waldorffa - pomysłodawcę kwesty i wszystkich, którzy zainicjowali trwającą od 40 lat akcję ratowania Starych Powązek.

- Serdecznie wszystkich zachęcam do ofiarności, do uczestniczenia w pięknej akcji – dodał.

Dzięki działalności Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami w ciągu 40 lat udało się poddać renowacji ponad 1,3 tys. zabytkowych kaplic, grobowców i rzeźb.  (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.