Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 24 listopada 2014

"Ustawa fragmentem nowoczesnej polityki rodzinnej"

  |   Podpisanie ustawy dot. ulg podatkowych na dzieci Podpisanie ustawy dot. ulg podatkowych na dzieci Podpisanie ustawy dot. ulg podatkowych na dzieci Podpisanie ustawy dot. ulg podatkowych na dzieci Podpisanie ustawy dot. ulg podatkowych na dzieci Podpisanie ustawy dot. ulg podatkowych na dzieci Podpisanie ustawy dot. ulg podatkowych na dzieci Podpisanie ustawy dot. ulg podatkowych na dzieci Podpisanie ustawy dot. ulg podatkowych na dzieci

Ta ustawa jest cząstką działania na rzecz rozwiązania strategicznego problemu Polski związanego z trwającym kryzysem demograficznym – powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisując ustawę dotyczącą zmiany zasad przyznawania ulg podatkowych na dzieci.


Prezydent RP podpisał ustawę, dzięki której rodziny dostaną realne wsparcie finansowe w postaci możliwości pełnego odliczenia ulgi na dzieci oraz zwiększającej wysokość ulgi na trzecie i kolejne dziecko. Ustawa odpowiada na rekomendacje prezydenckiego Programu Polityki Rodzinnej „Dobry klimat dla rodziny”.
 

Bronisław Komorowski ocenił, że ustawa jest fragmentem nowoczesnego systemu polityki rodzinnej. To dla mnie bardzo ważny moment, fragment szerszego działania na rzecz nowoczesnej i skutecznej polityki prorodzinnej – podkreślił.
 

Zaznaczył, że nie byłoby to możliwe bez współdziałania z rządem, parlamentem i samorządami, wspólnie z którymi tworzony jest dobry, korzystny klimat dla rodziny.
 

Prezydent przyznał, że podpisanie ustawy przypada w trudnym momencie, kiedy uwaga jest skoncentrowana na kwestiach wyborów samorządowych. – Chciałbym jednak, aby klimat współdziałania, który zaowocował tak dobrym rozwiązaniem przetrwał te burze wyborcze – powiedział.

 

Prezydent zwrócił uwagę, że z tego rozwiązania będzie mogło skorzystać ponad milion rodzin. - Świadczy to o tym, że ten system, który był do tej pory, nie był adresowany do wystarczającej liczby szczególnie młodych matek i młodych rodziców, którzy na progu swojej kariery zawodowej też powinni mieć możliwość korzystania z ulgi w podatkach. Bo to jest ten moment, w którym się podejmuje decyzje, czy się chce mieć, czy nie większą liczbę dzieci – powiedział.
 

 

W uroczystym podpisaniu ustawy uczestniczyła Małżonka Prezydenta RP, a także Zastępca Szefa KPRP Sławomir Rybicki, minister Irena Wóycicka oraz ministrowie rządu.
 

Poleć znajomemu