Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 8 grudnia 2014

Prezydent: Uczmy się dzielić z innymi

  |   Para Prezydencka wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka Para Prezydencka wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka Para Prezydencka wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka Para Prezydencka wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka Para Prezydencka wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka Para Prezydencka wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka

Możemy wszyscy siebie nawzajem uczyć umiejętności szlachetnego dzielenia się z innymi – mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski, który wraz z małżonką przygotował Szlachetną Paczkę, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy. Para Prezydencka zachęcała do udziału w programie.

 

- Okres przygotowań do świąt to nie tylko zakupy, gromadzenie prezentów, wysyłanie paczek, ale to przede wszystkim wysyłanie dobrych myśli, myśli w stosunku do wszystkich innych ludzi, w ramach rodziny, wspólnot, w ramach także tej wielkiej wspólnoty, jaką jest naród, społeczeństwo - powiedział prezydent podczas spotkania w twórcami i wolontariuszami Szlachetnej Paczki.

 

- Jest wymierna korzyść dla tych, którym ta paczka sprawi przyjemność, ale także uczyni święta bardziej zasobnymi. To także wielka akcja edukacyjna, bo każdy z nas wie, że trzeba uczyć siebie samego, własne dzieci, wnuki, wszystkich dzielić się z innymi. To jest jedno z podstawowych zadań rodziców. Uczymy dzielić się z innymi – podkreślał Bronisław Komorowski.

 

- Tu możemy wszyscy siebie nawzajem uczyć umiejętności szlachetnego dzielenia się z innymi, w takimi sposób, żeby dawało to satysfakcję obdarowanemu – zaznaczył prezydent. - Ale to także wielka akcja uczenia nas szukania radości, że potrafimy w sobie wzbudzić potrzebę podzielenia się z innymi tym, co mamy – dodał.Para Prezydencka przygotowała paczkę dla rodziny z Podkarpacia. W paczce dla pani Teresy znalazły się m.in. odzież, pościel, środki czystości, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły żywnościowe i drobne upominki.

 

Małżonka Prezydenta RP wskazywała, że w tym roku akcją objętych jest ponad 19 500 rodzin. Podkreśliła, że na darczyńców czeka jeszcze półtora tysiąca rodzin. Apelowała również do mediów o promowanie akcji. Przypomniała, że Szlachetną Paczkę można też przygotowywać wspólnie.

  Zobacz także: "Dawać to uczestniczyć we wspólnocie" Para Prezydencka wspiera akcję Szlachetna Paczka Szlachetna Paczka od Pary Prezydenckiej Paczka od Pary Prezydenckiej

Para Prezydencka spotkała się z twórcami i wolontariuszami akcji, dzięki którym do tysięcy potrzebujących wsparcia rodzin dotrą przed Świętami podarunki przygotowane przez darczyńców.

 

Para Prezydencka już po raz kolejny angażuje się we wsparcie akcji.

 

Pomysłodawca, organizator akcji ks. Jacek Stryczek dziękował Parze Prezydenckiej za zaangażowanie. - Działamy już w 80 proc. miast powyżej 20 tys. mieszkańców i 90 proc. powyżej 30 tys. mieszkańców, jesteśmy już prawie wszędzie w naszym kraju. Sądzimy, że w tym roku zaangażuje się w Paczkę nawet do miliona osób. Wygląda na to, że jest to największa akcja społeczna w całym kraju. I tak pięknie się rozwija – podkreślił. Zaznaczył również, że w Paczce chodzi o to, aby ludzie wygrywali w życiu.

 

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA, w ramach której prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze swojego miasta lub okolicy. Więcej informacji nt. tegorocznej akcji na stronie: www.szlachetnapaczka.pl

 

Poleć znajomemu