Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 13 grudnia 2014

Okolicznościowa iluminacja w 33. rocznicę stanu wojennego

  |   Okolicznościowa iluminacja w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Okolicznościowa iluminacja w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Okolicznościowa iluminacja w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Okolicznościowa iluminacja w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Okolicznościowa iluminacja w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

W 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w sobotni wieczór na fasadzie Pałacu Prezydenckiego rozbłysła okolicznościowa iluminacja - symbol świecy pamięci na czerwonym tle będącej znakiem pamięci o ofiarach stanu wojennego, a także wparciem dla walczących o wolność.

 

Płonąca świeca jest znakiem szacunku dla cierpienia rozdzielonych rodzin i dla odwagi tych, którzy mimo grożących represji nie zaprzestali działalności opozycyjnej. Płomień jest także znakiem wsparcia dla tych, którzy i dziś walczą o wolność, którzy cierpią prześladowania za działalność na rzecz suwerenności swoich państw.

 

Bronisław Komorowski zaapelował także do wszystkich mieszkańców Polski, aby w geście solidarności rozpalili ten płomień pamięci w swoich domach. - Pokażmy, że w tym roku, gdy świętujemy 25-lecie naszej wolności, nie zapominamy o tych, którym tę wolność zawdzięczamy, ale świętujemy, pamiętając i o tych, którzy walczą o swoją wolność dzisiaj – zaznaczył w apelu Prezydent RP.

 

 

Poleć znajomemu