Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 16 grudnia 2014

"Wojsko daje nam poczucie bezpieczeństwa i pokoju"

  |   Prezydent RP w Wojskowej Akademii Technicznej na świątecznym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego Prezydent RP w Wojskowej Akademii Technicznej na świątecznym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego Prezydent RP w Wojskowej Akademii Technicznej na świątecznym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego Prezydent RP w Wojskowej Akademii Technicznej na świątecznym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego Prezydent RP w Wojskowej Akademii Technicznej na świątecznym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego Prezydent RP w Wojskowej Akademii Technicznej na świątecznym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego Prezydent RP w Wojskowej Akademii Technicznej na świątecznym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego Prezydent RP w Wojskowej Akademii Technicznej na świątecznym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego Prezydent RP w Wojskowej Akademii Technicznej na świątecznym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego

Ten rok szczególnie skłania do refleksji, połączonej z wdzięcznością wobec polskich Sił Zbrojnych, że skutecznie dają nam poczucie bezpieczeństwa i pokoju. Przecież tuż obok nas, na Ukrainie toczy się wojna – mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski w Wojskowej Akademii Technicznej na spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.


Prezydent wskazywał, że polscy żołnierze uczestniczą także w operacjach pokojowych poza granicami państwa. - Ich także obejmujemy serdeczną myślą i kierujemy ku nim życzenia związane z ich trudną misją w Afryce Środkowej, na Bałkanach i w Afganistanie – powiedział.
 

- Chciałem zwrócić się do nich w sposób szczególny – jako do przedstawicieli tej części Sił Zbrojnych, która reprezentując resztę polskich Sił Zbrojnych jednocześnie sygnalizuje polskiej opinii publicznej, że wojsko jest, czuwa nad bezpieczeństwem w imię koniecznego poczucia bezpieczeństwa i pokoju – zaznaczył.
 

Złożył życzenia również rodzinom żołnierzy, dziękując za służbę na rzecz pokoju i bezpieczeństwa. Prezydent życzył, żeby święta były momentem, kiedy wyciszą się wszystkie obawy, wyciszą się wszystkie konflikty, wyciszą się spory i będzie poczucie wspólnego przeżywania ładu, bezpieczeństwa i pokoju.
 

- Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, kiedy myślimy o tym, co się wydarzyło w Betlejem, marzymy i życzymy innym spokoju, pokoju, życzymy radości i bezpieczeństwa, ciepła rodzinnego, poczucia, że świat jest dobry – mówił Bronisław Komorowski.
 

 

Prezydent podkreślał, że mało kto, jak wojskowi, żołnierze, ich rodziny myślą o tym szczególnym momencie, kiedy można poczuć się bezpiecznie, kiedy można poczuć się cząstką świata bezpiecznego, świata pokoju, a nie świata zagrożenia wojennego.

 

Bronisław Komorowski dziękował WAT za gościnę, podkreślając, że uczelnia ma swoją piękną historię i ważne zadania. - WAT samym swoim profilem wskazuje to, co dla nowoczesnego wojska jest dzisiaj najważniejsze – techniczność sił zbrojnych – zaznaczył.

 

Prezydentowi podczas spotkania towarzyszył Szef BBN Stanisław Koziej.

Poleć znajomemu