Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 19 grudnia 2014

"Szczęścia i ciepła z okazji Bożego Narodzenia"

  |   Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi Świąteczne spotkanie Pary Prezydenckiej z dziećmi

Niech w polskich domach podczas świąt Bożego Narodzenia będzie ciepło, dobrze i szczęśliwie – życzył prezydent RP Bronisław Komorowski, który wraz z Małżonką spotkał się z dziećmi z rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczych.


Para Prezydencka zaprosiła w piątek do Pałacu Prezydenckiego dzieci z całej Polski i wspólnie z nimi dekorowała pierniki oraz przygotowywała czekoladowe ozdoby choinkowe.

 

Znani i cenieni cukiernicy oraz szefowie kuchni przybliżali dzieciom polskie bożonarodzeniowe tradycje kulinarne i pomagali przygotować dekoracje świąteczne.

 

 

Prezydent zachęcał, aby na świąteczny czas wszystkie swady, konflikty, trudne sprawy pozostały poza rodzinnym domem. - A w polskich domach niech będzie ciepło, dobrze i szczęśliwie – życzył prezydent.

 

Anna Komorowska życzyła wszystkich, aby świąteczny, magiczny czas był dobry i przyjemny, aby rodzinne spotkania odbywały się w życzliwej atmosferze.

 

Pierwsza Dama mówiła, że oprócz duchowego przygotowania do świąt, trzeba pomyśleć także o tym, by były one ładne. Wspomniała, że wspólnie z mężem i wnukami będą dekorować pierniczki. 

 

Żartowała też, że Sala Kolumnowa Pałacu Prezydenckiego na czas spotkania zamieniła się we wspaniałą cukiernię. Podziękowała cukiernikom i szefom kuchni za zaangażowanie w przygotowanie dekoracji.

 

Prezydent na pytanie, czy mając tyle obowiązków, ma czas np. na wysłanie kartek, powiedział, że podpisał w tym roku tysiąc kartek bożonarodzeniowych, głównie oficjalnych. - Prezydent powinien wysyłać życzenia do wszystkich partnerów z całego świata, a oprócz tego do najważniejszych osób i instytucji w państwie polskim, ale również do wielu osób, które na różny sposób zetknęły się z Kancelarią Prezydenta RP i prezydentem – powiedział Bronisław Komorowski. - Chodzi o to, by w tym dniu Bożego Narodzenia zaznaczyć, że jesteśmy razem także poprzez życzenia - zaznaczył.

 

Wspólnie z Parą Prezydencką oraz dziećmi ozdoby choinkowe przygotowywali m.in. Natasza Urbańska, Romuald Lipko, Tomasz Majewski, Janusz Profus, Wojciech Modest Amaro, Paweł Małecki. A spotkanie poprowadził Krzysztof Ziemiec.
 

Poleć znajomemu