Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 17 stycznia 2015

Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji dla Prezydenta RP

Prezydent Bronisław Komorowski został nagrodzony Diamentowym Laurem Umiejętności i Kompetencji. Wyróżnienia przyznawane są przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.


Bronisław Komorowski skierował do uczestników odbywającej się w Zabrzu gali wręczenia Laurów specjalne przesłanie, w którym podziękował za wyróżnienie. - Nagrodę traktuję nie tylko jako wyróżnienie z tytułu dotychczasowej działalności, ale także jako motywację na przyszłość - powiedział w specjalnym nagraniu Prezydent RP.  Dziękował Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach za zaangażowane w sprawy Śląska i całej Polski.

 

Prezydent podkreślał, że przedsiębiorczość to filar 25 lat wolnej polskiej gospodarki, a wiele osiągnięć zawdzięczamy odwadze i pracowitości ludzi przedsiębiorczych. Wskazywał ponadto, że pracowitości i odwadze musi towarzyszyć umiejętność rozmowy.  - Oparty na wzajemnym szacunku dialog i zrozumienie drugiej strony są konieczne tak w biznesie, jak i w relacjach państwo – przedsiębiorca, przedsiębiorca - pracownik. Jest to szczególnie ważne w obecnym momencie, kiedy poprzez odpowiedzialny dialog trzeba poszukiwać najlepszych rozwiązań dla polskiego górnictwa, dla Śląska, dla Polski - zaznaczył.

 

Poleć znajomemu