Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 20 stycznia 2015

"Gratuluję ogromnego sukcesu i przygody"

  |   Prezentacja pojazdów, na jakich startują zawodnicy podczas Rajdu Dakar Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015 Spotkanie Prezydenta RP z uczestnikami Rajdu Dakar 2015

Gratuluję ogromnego sukcesu; gratuluję też tej niebywałej przygody – podkreślał Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas wtorkowego spotkania z uczestnikami Rajdu Dakar 2015.

 

W spotkaniu wzięli udział Rafał Sonik - zwycięzca Rajdu Dakar w kategorii quadów, Krzysztof Hołowczyc - trzecie miejsce w kategorii samochodów oraz Marek Dąbrowski, Piotr Beaupre Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski, a także osoby współpracujące w teamach, rodziny, przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego, przedstawiciele sponsorów.

 

- Dziękuję, że możemy razem, tu w Pałacu Prezydenckim, cieszyć się z tak ogromnego sukcesu – podkreślił prezydent. Przyznał, że rajd zawsze pobudzał wyobraźnię, na którą składała się lektura książek m.in. „W Pustyni i w puszczy”, opisy zmagań człowieka z pustynią.

 

Zwracał uwagę, że wyczyn sportowy miesza się z łaknieniem przygody, mierzenia się z trudną przyrodą, niesłychanymi wyzwaniami, często z dramatem, jak z dramatem śmierci. - Coś jest w człowieku, co nas gna, każe szukać różnego rodzaju wyzwań i wielkich przygód i szukać prób mierzenia się samemu ze sobą - powiedział Bronisław Komorowski.

 

- Gratuluję ogromnego sukcesu – podkreślił. – Gratuluję też tej niebywałej przygody, którą mogliśmy razem przeżywać poprzez migawki telewizyjne,informacje, które do Polski docierały – dodał. Zobacz także: Gratulacje dla Rafała Sonika i Krzysztofa Hołowczyca

 

Bronisław Komorowski przyznał też, że odczuwa brak możliwości jazdy samochodem. – Dla mnie kariera polityczna oznacza trochę konieczność zrezygnowania z przygody tego typu – mówił. Dodał, że wcześniej jeździł dużo i chętnie, a nawet próbował swoich sił w rajdach samochodowych.

Prezydent wręczył uczestnikom rajdu pamiątkowe flagi. Otrzymał także upominki od Rafała Sonika i Krzysztofa Hołowczyca.


- Polska dała światu impuls wolności, niszcząc najgorszy system polityczny na świecie, a my jesteśmy tymi szczęśliwcami, którzy 25 lat temu byli na tyle młodzi, aby wiedzieć co ta wolność może oznaczać – mówił Rafał Sonik. Największym naszym przywilejem jest to, że mieliśmy przykład „Solidarności”, czyli sposobu w jaki można osiągnąć coś nieosiągalnego indywidualnie – zaznaczył.  Zwracał uwagę, że za każdym z zawodników stoi wielu ludzi, którzy poświęcają swoje życie dla sukcesu tego zawodnika.

 

Krzysztof Hołowczyc wskazywał na ogromne wsparcie, jakie kierowcy otrzymują od kibiców. – Dziękuję serdecznie. Jestem bardzo dumny, że jestem Polakiem, i że wszyscy razem możemy być coraz lepsi. Bo to jest piękny kraj, w którym wiele osób poprzez upór, determinację, chęć rywalizacji potrafi zwyciężać i pokazywać, że Polacy też mogą – powiedział.
  

Uczestnicy spotkania uczcili minutą ciszy tragicznie zmarłego podczas Rajdu Dakar śp. Michała Hernika.
 

Przed Pałacem Prezydenckim zostały zaprezentowane samochód i quad, na jakich startują zawodnicy podczas Rajdu Dakar. Pojazdy zaprezentowali prezydentowi Krzysztof Hołowczyc i Rafał Sonik.

 

Poleć znajomemu