Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 15 stycznia 2015

Koncert z cyklu „Wieczór w Belwederze”

  |   Koncert z cyklu „Wieczór w Belwederze” Koncert z cyklu „Wieczór w Belwederze” Koncert z cyklu „Wieczór w Belwederze” Koncert z cyklu „Wieczór w Belwederze” Koncert z cyklu „Wieczór w Belwederze” Koncert z cyklu „Wieczór w Belwederze” Koncert z cyklu „Wieczór w Belwederze” Koncert z cyklu „Wieczór w Belwederze”

15 stycznia 2015 roku odbył się kolejny koncert z cyklu „Wieczór w Belwederze”. Wystąpił na nim Mariusz Patyra (skrzypce), jego dziesięcioletni syn David Amadeusz (saksofon) oraz Krzysztof Herdzin (fortepian).

 

Solistom towarzyszył Kwintet Sinfonia Viva w składzie: Wojciech Proniewicz (I skrzypce), Anna Barszcz (II skrzypce), Sylwia Mróz-Celuch (altówka), Dorota Woźniak-Mocarska (wiolonczela) i Radosław Nur (kontrabas).


Mariusz Patyra jest pierwszym Polakiem, który zatriumfował w konkursie „Premio Niccolò Paganini” w Genui, natomiast Krzysztof Herdzin, to znany pianista klasyczny i jazzowy oraz aranżer i producent, m.in. autor orkiestracji – nagrodzonej w 2005 roku statuetką Oscara – muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu Marzyciel. Podczas występu muzycy wspólnie wykonali m.in. kompozycje N. Paganiniego, H. Wieniawskiego, F. Kreislera i K. Komedy, prezentując również dzieła Z. Kodaly’a, J. Suka i A. Bazziniego w aranżacjach K. Herdzina.

 

Poleć znajomemu