Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 12 lutego 2015

"Wspólne przeżywanie dramatu Ukrainy będzie zbliżało"

  |   Spotkanie z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych

Chciałbym wyrazić nadzieję, że to wspólne przeżywanie dramatu Ukrainy będzie coraz bardziej zbliżało i budowało jak najlepsze relacje - mówił w czwartek prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych.

 

- Chciałbym wyrazić głębokie przekonanie, że stosunek do różnorodności, do ludzi o odmiennych ścieżkach tradycji, jest narzędziem kształtowania świata odpornego na pokusy wąsko rozumianych ruchów narodowych, nastrojów nietolerancji groźnych z punktu widzenia naszej wielkiej ojczyzny, jaką jest Europa - powiedział prezydent.

 

W sposób szczególny Bronisław Komorowski zwrócił się do mniejszości ukraińskiej w Polsce. - Chciałbym wyrazić nadzieję, że to wspólne przeżywanie dramatu Ukrainy będzie coraz bardziej zbliżało i budowało jak najlepsze relacje - powiedział.

 

- Niech będzie to dla nas wszystkich wskazaniem, iż w tym bardzo skomplikowanym świecie, pełnym niepokoju i źródeł bólu, otwarcie na funkcjonowanie odmiennych grup etnicznych jest sposobem na uniknięcie choćby części zagrożeń, które świat ze sobą niesie - powiedział prezydent.

 

W czwartek Bronisław Komorowski wraz z żoną spotkali się w Pałacu Prezydenckim z mieszkającymi w Polsce przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych, wchodzącymi w skład Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych. (PAP)

Poleć znajomemu